Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Kłujący ból brzucha w okolicy pępka a Helicobakter pylori


Gość Kasia

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Mam 18 lat i od 2 lat boli mnie przy ucisku brzuch po prawej stronie i w okolicy pępka jest to ból kujący. Ok. 3 razy zdarzyło się ze złapał mnie silny ból klujący po prawej stronie tak silny ze nie mogłam złapać tchu. Byłam w szpitalu miałam zrobionych kilka badan lecz nic nie wykazały. Niedawno jednak podczas wypróżnienia pojawiła się czysta krew. Miałam rektoskopie która nic nie ukazała i gastroskopie która ujawniłam ze posiadam bakterie helikobakter pyroli. A z badań krwi wyszło że mam podwyższone OB. Niedawno wyczułam tez podskórny guzek po prawej stronie damskiego narządu płciowego. Czy te choroby maja coś ze sobą wspólnego i co może oznaczać ten guzek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bóle brzucha mogą mieć podłoże neuralgiczne i być spowodowane samoistnym podrażnieniem nerwów obwodowych lub są przejawem samoistnych kolek jelitowych spowodowanych nadmiernym kurczeniem się jelit. Guzek w okolicy dolnej części pochwy, jeśli jest niedaleko ujścia odbytu może świadczyć o żylakach odbytu, które okresowo mogą powodować krwawienie z odbytu. Radziłbym w tej sprawie udać się na konsultację do chirurga, który zwykłym badaniem palcem przez odbyt może postawić takie rozpoznanie lub je wykluczyć (rektoskopia tego nie wyjaśni). Jeśli guzek zaś leży w samej pochwie trzeba w tej sprawie skonsultować się jeszcze z ginekologiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×