Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przepuklina pachwinowa a sport


Gość Andrzej

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry Panie doktorze,jestem 70 dni po zabiegu przepukliny pachwinowej prawostronnej metoda lichtensteina, jestem osoba młoda 23 lata i przepuklina wystąpiła u mnie po raz pierwszy.Nie miałem żadnych dolegliwości bólowych a rana bardzo ładnie się zagoiła. Od miesiąca biegam, ostatnio dosyć intensywnie, nie mam żadnych problemów z bólem w okolicy pachwiny,moje pytanie dotyczy meczów na hali sportowej (futsal), czy są jakieś przeciw wskazania żebym grał??Na wypisie mam informacje o ograniczonej aktywności fizycznej do 3 miesięcy.Czy występuje duże ryzyko że przy jakimś gwałtownym ruchu pozrywam w tym miejscu coś? Z góry dziękuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy są jakieś przeciw wskazania żebym grał? - nie ma tokowych Czy występuje duże ryzyko że przy jakimś gwałtownym ruchu pozrywam w tym miejscu coś? - z reguły 3 miesięczne ograniczenie wysiłku zaleca się po plastyce przepukliny metodą klasyczną zaś po plastyce z użyciem siatki (np. metoda Lichtenstein) zaleca się 1 miesiąc ograniczenia wysiłku fizycznego Czy występuje duże ryzyko że przy jakimś gwałtownym ruchu pozrywam w tym miejscu coś? - radziłbym jeszcze poczekać dla bezpieczeństwa z taki maksymalnym wysiłkiem ekstremalnym jeszcze z 2 tygodnie, a potem już można w pełni korzystać ze sportu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość j.w.pomianowski

Jestem także 10 tygodni po zabiegu przepukliny pachwinowej skośnej metodą Liechtensteina. Po około 4 tygodniach bardzo deliokatnie jeździłem na rowerze i nadal to robię bez nadmiernego wysiłku, czasokres jazdy jest już długi. Nie mam dolegliwości. Zamierzam pomału zacząć bieganie długiego dystansu,blizna jest nadal widoczna - wąska i twarda w dotyku,szwów zewnętrznych nie było. Jak z pływaniem w basenie ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×