Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Torbiel na jajniku z wtrętem


Gość Aneta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mój problem polega na tym iż wykryto u mnie torbiel jajnika prawego i mam kilka wątpliwości na ten temat. Dostałam na ten torbiel tabletki o nazwie Provera 10mg i kazano mi brać od 12 dnia cyklu przez 14 dni, a będąc prywatnie u swojego ginekologa powiedział mi , że muszę zacząć już brać teraz przez 20 dni po 5 mg bo 10mg jest za mocne otóż dodam jeszcze że jestem dwa dni po miesiączce i teraz nie wiem kogo słuchać.Chciałabym również dowiedzieć się co to znaczy torbiel z wtrętem, torbiel ma wymiary 40x29mm czy to dużo? Oraz dokuczają mi takie objawy jak uczucie ciągłego parcia na pęcherz i że ten pęcherz jest ciągle pełny, oraz czasami ból tego jajnika czy to może być spowodowane tym że ten torbiel uciska na inne narządy?A czy może było by lepiej usunąć ten torbiel operacyjnie? Bardzo proszę o radę bo nie wiem co o tym wszystkim myśleć. czy powinnam zrobić badanie CA125 i sprawdzić jaka to jest zmiana Pozdrawiam Aneta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Torbiel jest dość duża, gdyż zajmuje prawie cały jajnik. Wtręt w środku oznacza jakąś strukturę tkankową w przestrzeni płynowej (np. drobny skrzep). Objawy związane z pęcherzem moczowym mogą być właśnie związane z ta torbielą uciskającą pęcherz moczowy. Zawsze takiej wielkość torbiele na początku próbuje się leczyć zachowawczo (lekami). Dopiero jeśli leczenie zachowawcze nie jest skuteczne można zastanowić się nad leczeniem operacyjnym. Oczywiście należy wykonać jeszcze badanie poziomu Ca 125 i leczyć się u najbardziej zaufanego, jednego ginekologa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam ostatnie ważne pytanie czy te badanie Ca 125 można wykonać w trakcie zażywania leków hormonalnych,oraz czy ten torbiel skoro jest taki duży to może być nowotwór? Oraz chciałam jeszcze dodać że odczuwam drętwienie i ból prawej nogi to też może być spowodowane tym torbielem na jajniku proszę o odpowiedź. Oraz co robić w takiej sytuacji jak boli ta noga jeśli to jest wina tego torbiela oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×