Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Brak zrostu po złamaniu kości śródręcza


Gość Rafał

Rekomendowane odpowiedzi

Witam W wyniku wypadku w pracy (przygniecenie) doznałem złamania 3 kości śródręcza ręki prawej. Złamanie było bez przemieszczenia, a samo pękniecie było w dolnej części tejże kości. Założono mi szynę od łokcia po palce włącznie i po 6 tyg. miałem udać się na ściągnięcie gipsu. Po ściągnięciu gipsu, udałem się na RTG , a tam okazało się ze praktycznie nic się nie zrosło. Lekarz zdecydował aby już nie zakładać gipsu a żebym swobodnie ruszał dłonią (bez prac fizycznych). Kolejną wizytę mam za 3 tyg. , jednak zastanawiam się czy nie udać się na inną konsultację, gdyż z tego co mi powiedziano w momencie wypadku, jeśli jest problem ze zrostem to dają druty albo blachy. A tu 6tyg. i bez efektów. Nie chce tyle siedzieć na chorobowym a po za tym wolałbym mieć jak najszybciej sprawną rękę. Czy dodatkowa konsultacja ma sens czy to po prostu tak długo i kiepsko się zrasta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że można by udać się na dodatkową konsultację. Dość często w przypadku braku po tak długim okresie leczenia zachowawczego zrostu właśnie stosuje się leczenie operacyjne. O tym jednak musi zadecydować ortopeda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kość się zrosła?? Mam podobny problem. 11.01 złamałam V kość sródręcza z przemieszczeniem (45stopni), u podstawy. Nastawili do 10 stopni. 17.02 (po 5 tyg.) zdjęto gips i RTG wykazało - brak zrostu. Gipsu nie założyli, ale zaczęłam rehabilitację (laser, krio, magnetronic, ćwiczenia). Czy upierać się teraz przy wstawianiu śrub, boję się że się nigdy nie zrośnie i powstanie staw rzekomy. Na ten moment ręka jest niewładna (nie mogę zginać ostatniego palca).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×