Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zaniki pamięci i doszności po usunięciu płata tarczycy


Gość kasia

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrywieczor. mam 24 lata i jestem szesc lat po usunieciu prawego plata wczesniej przed operacja czulam sie fatalnie, dusilo mnie mialam lekkie zaniki pamieci i strasznie sie pocilam. po operacji bylo wszystko dobrze az do teraz. zaczynam znow zle sie czuc wracaja zaniki pamieci nie sa w prawdzie takie duze ale nie raz poloze gdzies cos a zaraz nie wiem gdzie przed operacja nieraz mi sie zdazalo ze przechodzilam przez ulice i to byl taki moment jakbym przestala myslec, prawie z kazdego powodu pojawiaja mi sie lzy w oczach i strasznie szybko sie denerwuje. w moim wieku mam juz siwe wlosy. lecze sie euthyroxem 100 i 125. i jeszcze jedno nie mam jeszcze dzieci czy jak zajde w ciazy moga przez moja tarczyce byc jakie powiklania. dziekuje za odpis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie objawy jak Pani opisuje wcale nie wskazują, aby miały powiązanie z patologią w zakresie tarczycy. Oczywiście, aby patologię tarczycy mimo wszystko wykluczyć wystarczające byłoby wykonanie badania krwi na hormony TSH i fT4 oraz USG tarczycy, konsultacja z endokrynologiem. Objawy jednak sugerują tło neurologiczne dlatego radziłbym w tej sprawie skonsultować się z neurologiem. Jeśli poziomu hormonów tarczycy cały czas są na prawidłowym poziomie tarczyca nie powinna mieć wpływu na Pani płodność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dana Gorzów Wlkp

Dziewczyno, pomomo tego iż jestem od ciebie troszkę starsza(mam 36 lat ) to mam identyczne objawy:-( myślałam że zaniki pamięci dotknęły tylko mnie ale się myliłam.Pozatym również płaczę bez powodu, jestem nerwowa, spuchnięta i strasznie się pocę:-( jedyne badanie jakie zrobiła moja pani doktor endokrynolog to: tsh i usg :-( pomimo tego że w wyniku histo wynika że mam stan zapalny(przez to rozwineły się guzki) jestem załamana :-( myślałąm że po operacji będzie lepiej a jest coraz gorzej.Mam wrażenie że starzeje się 5 razy szybciej niż inni....no i biore Euthyrox N150 i 2 razy w tygodniu + 1/2 125 mam nadzieję że będzie lepiej...:-) Pozdrawiam Cieplutko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×