Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból w okolicy biodra po upadku


Gość Maciek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 16 lat, borykam się z problemem. Od ok.8 miesięcy napotyka mnie ból w okolicy biodra (nie wiem czy jest to biodro dlatego opisze to miejsce) po lewej stronie od kręgosłupa , w okolicach odcinka lędźwiowego, nad pośladkiem (tak umiem opisac to w miarę precyzyjnie) . Ból jest czasem bliżej , czasem dalej od kręgosłupa. Bywają dni/miesiące kiedy nie czuje żadnego bólu, istnieją też takie dni, kiedy ból nie pozwala mi grac w żaden sport a nawet swobodnie się poruszać. Robiłem USG okolic tego bólu i nie było żadnych zmian patologicznych, chodziłem na zabiegi rehabilitacyjne , a ostatnio na masaże, akupunkturę itp. Nadal boli i boje się bo nie wiem co to. Czy moglibyście mi coś podpowiedzieć, czy może być to nadal rak ? Trochę się boje. Nie zauważyłem żadnych zmian naskórnych, waga jest ta sama (90kg), jeśli moje wymiary mają znaczenie - 183 wzrostu, dobrze zbudowany (chodziłem na siłownie dopóki nie nastał ból). Miewam zawroty głowy, czasem ucisk w klatce piersiowej, mam podwyższone ciśnienie, czasem podczas wysiłku leci mi krew z nosa ale to miałem od dzieciństwa. Sam ból rozpoczął się podczas gry w ręczną, coś zaczęło mnie piec a na koniec treningu był już ból nie do wytrzymania. Kilka tygodni później wywróciłem się centralnie na te biodro i nie mogłem już wstac. Przeszło po kilku dniach na tyle, by móc swobodnie chodzić, a w późniejszym czasie przestało bolec. Pożniej to seria zmian - raz bolało raz nie w różnych odstępach czasowych . Pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę w tej sprawie skonsultować się z ortopedą. Być może konieczne okaże się wykonanie RTG odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa i RTG stawu biodrowego. O wszystkim zadecyduje ortopeda i podejmie decyzje zapewne po wykonaniu tych badań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u ortopedy około miesiąc temu, kazał pójśc na rehabilitacje które nic nie dały, następnym razem pojechaliśmy do Janowa do ortopedy (podobno większy fachowiec) zlecił rezonans i USG jamy brzusznej. A czy te objawy przypominają jakąś chorobę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×