Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Złamanie nadłokciowe kości ramiennej u niemowlaka


Gość Aga

Rekomendowane odpowiedzi

Mój synek (4 latka) w sierpniu złamał rączkę,było to złamanie nadłokciowe kości ramiennej początkowo bez przemieszczenia.Po kontrolnym rtg po tygodniu okazało się,że kość lekko się przesunęła,ale nie wymagała nastawienia,wówczas założono dziecku gips na całą rączkę. po 4 tygodniach zdjęto dziecku gips,ale nie wykonano kontrolnego rtg.Wówczas dziecko nie zginało do końca rączki,powiedziano mi że to się wszystko unormuje,nie zlecono żadnej rehabilitacji.Na łokciu był malutki siniak.Dziś ponad miesiąc od zdjęcia gipsu dziecko nie zgina do końca rączki a dokładnie nie może dotknąć przy zginaniu rączki ramienia.Zauważyłam również,że cały czas ma tego siniaka(przynajmniej tak to wygląda). Co mogę w takiej sytuacji zrobić,czy teraz nie jest już za późno na rehabilitację i co może być powodem tego,że ten siniak nie znika? Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno trzeba jeszcze z tym problemem udać się do poradni rehabilitacyjnej. Na rehabilitację na pewno nie jest za późno. PO zbadaniu dziecka lekarz rehabilitant zaleci odpowiednie ćwiczenia jak i zabiegi rehabilitacyjne. Co do siniaka trudno mi bez badania określić czy rzeczywiście jest to siniak (który z reguły wchłania się do dwóch tygodni) czy już może jakieś trwałe przebarwienie skórne po siniaku. Można jeszcze spróbować tego siniaka smarować żelem z heparyną. Jeśli jednak siniak się nie wchłonie po około 2 tygodniach to niestety, ale raczej z takim przebarwieniem nie da się już nic zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×