Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból w pachwinie po dźwiganiu ciężkich przedmiotów


Gość Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 14 lat, i od czterech dni mam lekki ból obok lewego jądra. W niczym on nie przeszkadza, oprócz tego, że jest. Nie mam problemów z oddawaniem moczu, poruszaniem się itd, lecz kiedy siedzę, albo w odpowiedni sposób leżę, ból staje się bardziej wyczuwalny. Kiedy dotknę i przycisnę miejsce gdzie występuje ból, boli bardziej. Kiedy chodzę, ból jest prawie nie wyczuwalny. Czy może to być spowodowane dojrzewaniem? Nie miałem wcześniej żadnych operacji, chyba, że szanowni rodzice mnie o czymś co miało miejsce kiedy byłem dużo młodszy nie poinformowali :) Dzień przed wystąpieniem bólu podnosiłem dość ciężki przedmiot, czy moze to być bezpośrednią przyczyną powstania tejże dolegliwości? Czy niezbędna będzie wizyta u urologa (nigdy jeszcze nie byłem, trochę się tremuję).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ból raczej jest związany z nadwyrężeniem mięśni przyczepiających się w okolicy pachwiny czyli obok jądra. Ból taki powinien samoistnie ustąpić w przeciągu 2-3 dni. Nie ma raczej nic wspólnego z układem moczowo-płciowym. Jeśli w przeciągu tych dni nie ustąpi powiedz o tym rodzicom i ewentualnie zgłoś się na badanie bezpośrednio do lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź! Przed chwilą wyczułem gdzie ten ból dokładnie jest, czyli na zatknięciu się uda z miejscem gdzie się zaczyna *widoczna* część jądra i czasem mnie boli także trochę wyżej, bezpośrednio obok jądra. Pójdę dla pewności jutro do pediatry, może przepisze jakieś leki, bo tak czy inaczej ciągle się stresuję i boję o moje klejnoty :) Dodam jeszcze, że w miejscu gdzie występuje ból, czuję od czasu do czasu dosyć mocne pulsowanie, które trwa max. 2 sekundy, ale jest strasznie niewygodne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz problem z naciągnięciem mięśni uda, które też tam biegną? Mój syn miał tak kiedyś po grze w piłkę i miał wtedy zdiagnozowane zapalenie mięśni przywodzicieli. Chodził na rehabilitację i bardzo mu to pomogło rehabilitacje.org, tam możesz poczytać jakie mają zabiegi itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×