Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wzdęcia i odbijanie po usunięciu pęcherzyka żółciowego


Gość Halina

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry Mam duży problem z którym borykam się już przez wiele lat i do dnia dzisiejszego nie uzyskałam zadowalającej pomocy. 33 lata temu miałam usunięty woreczek żółciowy, od tego czasu mam ogromne problemy z trawieniem, próbowałam już wielu leków m.in. Rapacholin, Sylimarol, Boldaloin, Verdin, Espumisan lecz bez większej poprawy. Ciągle mam żółte gałki oczne do tego problemy z wypróżnianiem, także wzdęcia, odbijanie. Wielokrotne badania krwi sprawdzające stan wątroby wychodziły poprawnie. Bardzo proszę o pomoc z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie dolegliwości wcale nie muszą być związane z przebytym zabiegiem usunięcia pęcherzyka żółciowego. Być może dolegliwości są związane raczej z patologią w zakresie żołądka i/lub dwunastnicy (np. stanem zapalnym, owrzodzeniami, refluksem żółciowym). Trzeba zastanowić się nad wykonaniem gastroskopii. Najlepiej w tej sprawie skonsultować się z gastroenterologiem. Gastroenterolog zadecyduje o dalszym sposobie postępowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie objawy ze strony jelit mogą być spowodowane zespołem jelita drażliwego skoro gastroskopia i kolonoskopia wyszła w granicach normy. Radzę z tym problemem jeszcze skonsultować się z gastroenterologiem. On po analizie wszystkich badań i badaniu bezpośrednim zadecyduje o dalszym sposobie postępowania i włączeniu odpowiednich leków (są odpowiednie leki działające skuteczne w zespole jelita drażliwego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tydzień temu miałam usunięty woreczek . okropnie dużo mi się odbija, bez względu czy coś zjem, napije się choć łyk wody czy nic nie jem. Stosuje dietę po operacji bardzo rygorystycznie. Jestem już zmęczona. Od wielu lat miałam głośne przelewanie się w brzuchu po wypiciu choć szklanki napoju , teraz nadal to mam . nie mam wzdęcia i brzuch mnie aż tak nie boli. Przed operacją tego nie miałam co to może być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×