Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guz hypoechogeniczny płata tarczycy


Gość Kasia

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry! Moje ostatnie badanie USG tarczycy wykazało w dolnym biegunie lewego płata hypoechogeniczny guzek 5mm. Miąższ tarczycy jednorodny o prawidłowej echogeniczności. Guzek urósł o 2mm przez 1,5 roku (wówczas miał charakter izoechogenny). Mam 32 lata i prawie żadnych objawów ewentualnej nadczynności. Tarczyca o prawidłowej wielkości, obustronnie pod mięśniami m-o-s widoczne odczynowe węzły chłonne o wielkości do 12mm (najprawdopodobniej mają związek z przechodzoną obecnie infekcją). TSH= 0,1463 FT3= 3,29 FT4= 1,27 Czy mam powody do niepokoju? Pozdrawiam Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wyników hormonów proszę podać jednostki w jakich są wyniki tychże hormonów, gdyż nie odpowiem czy są one w normie bez tej informacji. Oczywiście wynik należy skonsultować z endokrynologiem. Guzek rzeczywiście jest nieduży i raczej nie budzi niepokoju przemiany nowotworowej. Trzeba jednak zastanowić się nad wykonaniem biopsji cienkoigłowej takiego guzka celem dokładnej oceny cytologicznej tej zmiany z uwagi także na Pani młody wiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Jeżeli chodzi o wyniki to podaję ich jednostki: TSH= 0,1463 uIU/ml FT3= 3,29 pg/ml FT4= 1,27 ng/dl Moja endokrynolog twierdzi, że guzek jest za mały na biopsję. Czy to prawda, czy takie guzki jednak poddaje się standardowo biopsji? Pozdrawiam Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×