Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość ewa Bialystok

10 centymetrowa torbiel u 7 letniego dziecka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ewa Bialystok
Od 4 lat moja corka ma kontrolne badania śledziony .Ostatnie badanie wykazalo 2krotne powiekszenie się torbieli w sledzionie- przez okres 9 miesiecy.Chirurg zdecydował o usunieciu całej śledziony metoda tradycyjną.Nie ma mowy o laparoskopii.torbiel -10 cm. miesci sie w centralnej częsci śledziony, czy jest szansa na odratowanie chociaż części śledziony, Czy niemozliwe jest usunięcie tylko torbieli ? Z góry dziekuje za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Niestety nie ma możliwości pozostawienia śledziona. Struktura śledziony jest bardzo krucha i nie ma technicznych możliwości pozostawienia nawet jest drobnej części tylko trzeba ją całkowicie usunąć. Jest jednak pewna metoda uratowania części sledziony. Kawałki śledziony można wszyć w sieć. Czasami takie fragmenty śledziony podejmują funkcję jak zdrowy miąższ. patrz ratowanie sledziony: http://www.echirurgia.pl/sledziona/powiekszona_sledziona_leczenie.htm

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anka
Pięć dni temu przeszłam zabieg usunięcia 15 cm. torbieli śledziony metodą laparoskopową. Została oszczędzona niemal cała śledziona, a ja , jak na taką operację, czuję się bardzo dobrze. Za dwa dni zdejmą mi szwy- z pępka i 2 innych niewielkich nacięć. Po zagojeniu się powinny być bardzo mało widoczne. Za trzy miesiące mam zorobić kontrolne usg. Jestem pod ogromnym wrażeniem sprawności mojech Chirurga , wspaniałej organizacji i opieki jakiej doświadczyłam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość kasia
Anka, napisz mi, proszę, w jakim szpitalu u jakiego chirurga miałaś robioną tę operację?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Darek
Anka, Proszę, czy możesz powiedzieć w jakim szpitalu i u jakiego chirurga miałaś robiona tą operację? Mój syn wrócił dzisiaj z USG i wykryto torbiel na śledzionie 69x49x68 mm. Proszę pomóż. Darek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.