Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zaczerwienione zgrubienie pod kolanem


Gość Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Co prawda były już wątki dotyczące rozmaitych narośli pod kolanem, ale chciałbym prosić o rozpatrzenie mojego indywidualnego przypadku. Dosłownie około godziny temu zauważyłem pod kolanem dziwne, zaczerwienione zgrubienie (http://img704.imageshack.us/img704/8528/img5834l.jpg - tak to wygląda z profilu). Nie jest to raczej wina wczorajszego treningu na siłowni (przysiady, martwy ciąg), gdyż dziś rano widziałem swoje kolana i nie zauważyłem niczego niepokojącego. Być może przyczyną jest dzisiejsze zdarzenie - zabrzmi to bardzo głupio, ale chcąc oczyścić podeszwę buta z nieczystości dość mocno tupałem o chodnik - być może zbyt mocno. Dodam, że zgrubienie jest twarde, nie przesuwa się i jak na razie nie boli. Czy może to być coś chwilowego? Jest szansa, że zniknie i obędzie się bez wizyty u lekarza, nie mówiąc o niekoniecznie przyjemnych i dosyć kosztownych zabiegach? Nie ukrywam, że bardzo mnie to zmartwiło, bo jestem osobą dość wrażliwą na punkcie estetyki swojego wyglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może to tylko nadwyrężenie przyczepów mięśni podkolanowych przejawiające się obrzękiem. Proszę to miejsce smarować żelem przeciwzapalnym i przeciwbólowym. Na tydzień nie przeciążać tego kolana. Jeśli to tylko objaw przeciążenia mięśni w ciągu kilku dni guz powinien ustąpić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×