Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból brzucha, podbrzusza i pleców w okolicach lędźwiów


Gość magda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam kilka pytan . od ok . miesiaca w czasie wakacji i po powrocie , pobolewal mnie brzuch , bardziej podbrzusze . lecz myslalam ze to przez zblizajacy sie okres . miesiaczke dostaje regularnie . po kilku dniach zaczely mnie polec plecy w okolicach ledzwiow .do dnia dzisiejszego ten bol jest . dodam ze jezeli trzymam brzuch oraz plecy w cieple , jest ok , gdy leze w lozku -nic mi nie dolega , dopiero przy rozruszaniu sie zaczyna bolec .... dodam tez ze po powrocie z wakacji zaczelam czuc sie jakos nie dobrze . nie mam biegunek lecz mam luzne stolce , prawidlowego koloru , naprzemian z normalnym stolcem tez prawidlowego koloru or az konsystencjii . lecz zauwazylam cos w stylu **sluz** w kale , lecz wyglada to jak troszzke luzniejsza galaretka - nie mam sladow krwi w stolcu . brzuch mnie pobolewa ze stony prawej oraz lewej . wyczytalam ze jezeli pojawia sie sluz to oznacza rak jelita grubego .... takze sie przestraszylam niesamowicie , mam dopiero 21 lat , i nArazie nie mam zamiaru umierac .... bol nie promieniuje do krocza itp. przestaje bolec po zazyciu APAP-u , , prosze mi powiedziec czy to mozliwe ze mam raka jelita grubego , lecz bol przechodzi po zazyciu tabletki przeciwbolowej ?poniewaz wydajemi sie ze jezeli bol przechodzi to razczej nie jest rak , lecz oczywiscie nie jestem lekarzem , i moge sie mylic .... dodam , ze nie sa to raczej problemy ze sprawami ginekologicznymi , poniewaz miesiaczkuje regularnie , nie mam krwawien poza miesiaczka , oraz nie boli mnie przy stosunku . aha chcialabym jeszcze dodac , ze bol jest dokladnie usytuowany w lewym boku ledzwi , or miednicy po zebra oraz brzuch po tej samej stronie , jest takze tak samo na stronie prawej. czuje sie wzdeta , tzn , mam brzuch jak balon , (takie uczucie) lecz przy naciskaniu brzucha takz naprawde brzuch wydaje mi sie normalny . prosze mi podpowiedziec , poniewaz moj dr. powiedzial ze sluz w kale , jest to ze zmienilam nawyki zywieniowe w ciagu 2 miesiecy 3 razy . dziekuje , pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi odpowiadać na takie pytania bez bezpośredniego badania. Takie objawy jak Pani opisuje mogą sugerować np. kamicę dróg moczowych (ewentualne wykonanie USG jamy brzusznej z oceną dróg moczowych oraz badanie ogólne moczu). Zmiana w konsystencji stolca może być rzeczywiście spowodowana stosowaną dietą. Może warto byłoby w tej sprawie skonsultować się np. bezpośrednio z chirurgiem ogólnym, który przeprowadzi badania przez odbyt. Bóle też mogą być związane z patologią w narządzie rodnym mimo, że sugeruje Pani prawidłowe funkcjonowanie organizmu w tym względzie. Dlatego na pewno konsultacja ginekologiczna jest wymagana. Nie ma Pani raczej podstaw do tego, żeby niepokoić się o to, że występuje u Pani rak jelita grubego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×