Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Puchnięcie i swędzenie odbytu


Gość Michał

Rekomendowane odpowiedzi

CWitam Pana.Ja juz kiedyś zakładałem podobny wątek ale od tamtej pory się trochę wydażyło a ja nadal w kropce.Więc ok dwóch lat temy zaczął mnie swędzieć odbyt, nie było to ciągłe swędzenie tylko kilka godzin dziennie i dpokó j.tak jest zresztą do dnia dzisiejszego.po ok. dwóch miesiacach miałem wrażenie jakbym miał coś w odbycie, coś jakby puchł i wypychaóło go lekko przez co jak chodzę to obciera mi okolice odbytu.Jak użyje wazeliny to czuje to ale skóra ma poslizg i nie obciera.Wię kilka badań palcem na żylaki przez lekarzy i nic.Dodam ,że to za granicą.Następnie skierowanie do spec. i tam badanie wlewu odbytniczego.Lekarz stwierdził malutki polip.Więc jak byłem w kraju poszedłem prywatnie na kolonoskopie i nic nie wtykryto.powiedziano mi *idealne jelito*.Po powrocie poszedłem jeszcze raz i oni twierdzili ze jest ale to nie on raczej powoduje swiąd i puchnięcie i że jak chce to mogą usunąć.Wiec poszedłem na zabieg i usuneli go pod narkozą.No i co dalej powiedzielii,że niektórzy ludzie już tak mają.Pomyślałem o samoistnym świądzie ale to puchnięcie.Po nocy jak wstane rano jest normalnie odbyt płaski i nic nie czuje jak tylko zaczne się ruszać czuje jak rośnie i znów to uczucie jakbym coś tam miał.Mam także ból przy oddawaniu stolca jakby za kazdym razem rozrywal się odbyt i jest też troszke krwi.No i jeszcze pomyslałem o Candida albicans tylko nie wiem czy ten grzyb powodował by takie objawy.Co rbić , bo lekarze tu sie poddali *tak musi by*...Proszé moe pan ma jaki pomys panie doktorze.Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykluczono żylaki odbytu rozumiem po wykonaniu rektoskopii? Tak powinno to wyglądać, samo badanie palcem często nie wystarcza. Poza tym może to szczelina odbytu? Czy stosowanie czopków doodbytniczych przynosiło ulgę? Nie można wykluczyć także stanu zapalnego jelita grubego. Grzybica istotnie może powodować świąd, jednak raczej nie prowadzi do krwawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolonoskopia nie wykryje szczeliny odbytu. Najlepszym badaniem w przypadku szczeliny odbytu jest zwykłe badanie palcem i kontrola wzrokowa lub ewentualnie anoskopia (czyli zajrzenie do odbytu bardzo krótkim, sztywnym wziernikiem - nie rektoskopem). Zapalenie jelita grubego można rozpoznać na podstawie badania kolonoskopowego z następowym badaniem histopatologicznym wycinków ze śluzówki jelita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie doktorze zaobserwowałem coś dziwnego.Piłem przez cały tydzień Lactulose Solution BP na zmiekczenie stolca gdyz jak pisalem odczuwałem ból przy oddawaniu.Juz po trzech dniach picia tego czułem zdecydowaną poprawe tzn.prawie wogóle nie puchło i uczucie obcego ciała w odbycie zanikło.Czasem minimalnie cos tam czułem ale było ok. po prawie dwóch latach meczenia takie cos przyniosło ulgę.Ale jak odstawiłem to znów wszystko powoli wraca.Moze to naprowadzi pana co mi dolega.Dziekuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×