Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zaparcia po operacji żylaków odbytu metodą Barrona


Gość Effka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jakieś 4 lata temu zaczęły się zaparcia i zobaczyłam krew na papierze. Po 3 latach doszedł ból odbytu, na początku raz na 3-4 m-ce, później raz na tydzień, aż w końcu ból dokuczał mi niemal codzienne.Oprócz bólu miałam uczucie niepełnego wypróżnienia i wrażenie jakbym coś miała w odbycie przy wypróżnianiu, *zwężenie* nie wiem jak to opisać. W końcu zdecydowałam się na wizytę u proktologa, okazało się że mam wewnętrzne żylaki odbytu Miałam je robione metodą Barrona w sumie 5 zabiegów, a także kolonoskopię z której wyszło *mocno napięte zwieracze odbytu*. Lekarz po zbadaniu powiedział , że on nie uważa aby zwieracze były mocno napięte. Ból po zabiegach zniknął, lecz nie problemy z wypróżnianiem, tzn. nie cały czas. Przez parę dni wszystko jest dobrze(prawidłowy stolec), a przez następne , uczucie niepełnego wypróżnienia oraz uczucie *zwężenia odbytu*. Tzn. jak mam uczucie parcia idę do toalety i nic nie mogę zrobić, napinam się(uczucie jak bym miała zaparcie) i zrobię trochę, ale stolce mam luźne, nie mam zaparć i tak kilka razy dziennie. Po pół roku ból znowu wrócił, pojechałam do lekarza i powiedział , że jest jakiś żylak i założył na niego gumkę. Pozostałe objawy zostały, nie tak silne, ale były(lekarz powiedział, że problemy z wypróżnianiem mam przez żylaki i że na pewno po zabiegach zginą, jednak za każdym razem zmniejszały się ale nie ginęły). Dziś znów po 7 m-cach mam ból. Czy żylaki mogą robić się tak często? Czy nie jest to czasem przez problemy z wypróżnianiem, że napinam się jakbym miała zaparcia a przy okazji uszkadzam ścianki co powoduje żylaki? A może tak się dzieje bo może mam rzeczywiście *mocno napięte zwieracze odbytu* i może przez to mam problemy z wypróżnianiem? A co zrobić aby zwieracze nie były napięte? Może to zlikwiduję problem? Bardzo proszę o pomoc, już nie wiem co mam robić. Jak długo jeszcze mam się martwic co jest ze mną!!Błagam o odpowiedź!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że masz naturalnie napięte zwieracze, przez co jest ci trudno wydalić stolec. Wtedy mocno się napinasz, stolec nie chce wyjść, a to powoduje żylaki. Jeśli czujesz że nie możesz zrobić, to posmaruj odbyt czymś tlustym i masuj go okrężnymi ruchami w celu rozluźnienia. Unikaj długiego silnego parcia odbytem, jak również sytuacji w których stolec zalega w odbytnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×