Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przeskakujące biodro


Gość Maciej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) Mam 21 lat, czynnie uprawiam sport -taniec. Jeszcze przed wakacjami b/r (w maju dokładnie) miałem przerwę w treningach z powodu mononukleozy, a potem doszły wakacje czyli w sumie 3 miesiące (prawie) bezruchu. Lecz z nadejściem września rozpoczął się rok taneczny i powróciłem do treningów. Co mnie martwi to to, że 4 dni temu nagle zaczęło coś przeskakiwać mi w prawym biodrze (prawdopodobnie efekt intensywnego rozciągania się od początku września), nie jest to słyszalne ale wyczuwalne kiedy przyłożę dłoń. Najbardziej czuć ten *przeskok* w trakcie chodu kiedy oprę już ciężar ciała na prawej nodze. Co ciekawe... nie ma tego przeskoku jakbym chodził skręcając stopy lekko do wewnątrz, ale jest to bardzo nienaturalny chód. Czytałem na ten temat troszkę w internecie i z tego co zaobserwowałem to cechą wspólną ludzi z tym problemem było to, że mają to od bardzo dawna, albo doznali jakiegoś urazu. Ja natomiast nie przypominam sobie nawet, żebym się kiedykolwiek forsował bardziej niż moje ciało mi na to pozwala, a ten *przeskok* zaobserwowałem zaraz po treningu i tak do dzisiaj mi zostało. Nie jest to jeszcze sprawa bardzo uciążliwa, ponieważ nie odczuwam bólu w trakcie chodzenia lub ćwiczeń, jednak jest to irytujące, ponieważ czuję dyskomfort kiedy idę i dzieje mi się coś czego wcześniej nie było (a trenuję od 3 lat od początku się rozciągając i nigdy nic takiego mnie nie spotkało). Moje pytanie brzmi: czy jeżeli ta przypadłość powstała nagle i dosyć szybko chciałbym na nią zareagować to czy jest szansa inną drogą (aniżeli operacyjną) pozbycia się tej dolegliwości zanim będzie za późno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę skonsultować się z ortopedą. Przyczyną takich dolegliwości są wady postawy, przetrenowanie mogło przyczynić się do jej ujawnienia. Istotą są zmiany położenia powięzi i ścięgien otaczających staw biodrowy. Zapewne konieczna będzie rehabilitacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×