Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Puchnąca noga po zdjęciu gipsu


Gość Joanna

Rekomendowane odpowiedzi

23.05 złamałam podudzie, kość piszczelowa + jej trzon bliżej stawu skokowego i kość strzałkowa. Złamane zlożone operacyjnie przy pomocy gwoździa śródszpikowego i 2 srub stabilizujących. Po 6 tyg zdjęto mi gips, ale noga nie była wcale zrośnięta. Kolejne zalecenia to poruszanie się o kulach bez stawania na nogę przez kolejne 4 tyg. Po tym czasie okazało się, że trzon który był największym problemem zrósł się i mogę próbowac stawać na nogę. Od tamtej pory mineło 8 tyg, poruszam się bez kul po mieszkaniu, ale na dwór musze się jeszcze podpierać, bo bardzo się męczę. Mimo rehabilitacji noga w kostce jest sztywna. Do tego ostatnio zaczeła boleć i znów puchnąć. Ile ten stan może trwać. Chcę wrócić do pracy, a nie wiem czy mogę. Lekarz mnie o tym nie poinformował i nie moge się z nim skontaktować, bo jest człowiekiem bardzo zabieganym. Czy ktoś mi cos doradzi? Nie chcę sobie zrobic krzywdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile ten stan może trwać? - niestety gojenie się kości, stawów i tkanek miękkich po skomplikowanych złamaniach kości może być długotrwałe i trwać miesiącami (0,5-1 roku), najważniejsza w tej chwili jest rehabilitacja Chcę wrócić do pracy, a nie wiem czy mogę? - decyzję w tej sprawie musi podjąć ortopeda prowadzący, oczywiście powrót do pracy zależy także od tego jaką Pani pracę wykonuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×