Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Szary nalot na języku i nieustępująca zgaga


Gość Arkadia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, od ponad tygodnia dokucza mi zgaga, która nie ustępuje po lekach zobojętniających, ani po diecie ( odstawiłam kawę, ciężkostrawne pokarmy, właściwie niewiele już jem ). Występuje nawet rano tuż po przebudzeniu, na czczo. Dziś dodatkowo zauważyłam szarawy nalot na języku. Nigdy nie miałam problemów ze zgagą, ( oprócz tej, która wystąpiła w ciąży ). Od dłuższego czasu zażywam tabletki antykoncepcyjne, a od trzech tygodni lek antyarytmiczny Concor Cor 1,25/ mg. Co może być przyczyną moich dolegliwości? Czy zażywane przeze mnie tabletki, mogą powodować takie objawy? Proszę o pomoc, wizytę do lekarza mam dopiero na jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej tabletki zażywane przez Panią, a więc i antykoncepcyjne i na serce nie powinny powodować dolegliwości jakie Pani opisuje. Prawdopodobnie zgaga jest efektem refluksu czyli zarzucania treści żołądkowej z żołądka do przełyku na skutek niewydolności wpustu przełyku. Aby dokładnie zdiagnozować ten problem należałoby celem dogłębnej diagnostyki wykonać gastroskopię. Trzeba w tej sprawie udać się bezposrednio do lekarz. On zadecyduje o dalszym sposobie postępowania i zastosowaniu odpowiednich leków (zmniejszających wydzielnie kwasu solnego przez śluzówkę żołądka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, więc usg w zasadzie niczego nie wyjaśni. Zgaga rzekomo ustąpiła, ale jej miejsce zajęło dziwne uczucie zalegania czegoś w przełyku. Tak, jakby połknięta tabletka znacznych rozmiarów, utknęła gdzieś w przełyku, i nie można jej przełknąć. To raczej wskazywałoby na schorzenie przełyku, prawda? Zobaczymy, co wykaże usg i jakie następne kroki podejmie lekarz. Czy należałoby wykonać test na Helikobakter?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie badanie usg nie okresli stany błony sluzowej załadka czy dwunastnicy , jedynie narzadow w jamie brzusznej , test helicobakter mozna wykonac przy gastroskopi, lub z krwi kosztuje około 22 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×