Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Sporadyczne krwawienia z odbytu


Gość Andrzej

Rekomendowane odpowiedzi

Występują u mnie raz na dwa, trzy miesiące krwawienia z odbytu| (obfite), przy oddawaniu stolca. Zlecona kolonoskopia nie wykazała zmian chorobowych(bad.per rectum- okolica odbytu niezmieniona, napięcie zwieraczy prawidłowe, błona śluzowa odbytnicy gładka. Końcówkę aparatu wprowadzono do kątnicy.Przygotowanie do badania dobre.Kątnica,wstępnica,poprzecznica,zstępnica,esica,odbytnica, odbyt bez zmian.Dgn.Jelito grube w badaniu kolonoskopowym bez zmian patologicznych). Czy *pogodzić* się z krwawieniami( nie odczuwam bólu przy krwawieniu) czy dalej nękać lekarza o jakieś badania, czy taka sytuacja jest normalna? Nadmieniam, że stolec oddaję w miarę regularnie, nie mam zaparć. W sytuacjach stresowych natomiast mam częste, luźne stolce i bóle brzucha, a nawet wymioty. Nie wiem czy to istotne, ale napiszę ze miałem również wykonywaną gastroskopię z wynikami: przełyk niezmieniony.Wpust sprawny.Okolica podwpustowa niezmieniona.Żołądek o żywej motoryce zawiera znaczną ilość treści płynnej zmieszanej ze śliną.Błona śluzowa żołądka niezmieniona.Odżwiernik wąski,ale bez oporów przepuszcza gastrosop 6,8 mm.W opuszce odżwiernicy zmian nie stwierdza się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki badań są prawidłowe. Jak przedstawiają się wyniki badań laboratoryjnych, szczególnie morfologia? Na pewno krwawienia nie są prawidłowością stąd należy wykonać dalszą diagnostykę. Bardzo pomocne jest określenie koloru tej krwi, czy jest ona żywo czerwona czy raczej o czarnym zabarwieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×