Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Sandra

Zrosty na brzuchu powstałe w wyniku wstrzyknięć insuliny

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sandra
Witam, Mam 24 lata i od 7 lat choruję na cukrzycę typu 1. Od początku choroby muszę robić zastrzyki w brzuch, gdyż na nagach i rękach po iniekcji pojawiały się obszerne, czerwone plamy. Obecnie na brzuchu mam duże, twarde zrosty. Chciałam się zapytać, czy tak rozległe zrosty można jakoś leczyć? Proszę o pomoc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość stapler
Niestety, ale takie zrosty nie da się już wyleczyć. Niech Pani skonsultuje się z diabetologiem może trzeba zastosować insuliny nowszej generacji (ludzkie), które rzadziej wywołują takie powikłania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ania
Zrosty da się wyleczyc.Terapia laserem.lampą bioptron i regularne masaże miejsc wkłucia.Insulina nowej generacji nie ma tu nic do rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sandra
Ja tez mam wielką kuleczkę na brzuchu od zastrzyków insuliny i muszę zakrywać brzuch bo robi się ciepło a jednak to widać da się coś tym zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×