Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Fragmin a przewlekle krwawienie przy skręconym stawie skokowym


Gość Michał

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj dostalem szyne na skrecony staw skokowy oraz zalecenie przyjmowania fragminu 5000 2x dziennie. Po przeczytaniu z ulotki przeciwskazan zorientowalem sie ze wystepuja u mnie dwa tj nieleczone nadcisnienie oraz przewlekle krwawienie. W zasadzie nie wiem czy to zalicza sie do krwawien: od ok 2 lat mam powracajacego ropnia w okolicy kosci ogonowej ktorego objawy zdaja sie pokrywac z torbiela krzyzowo ogonowa aczkolwiek nie bylem z tym jeszcze u lekaza. Najgorzej bylo za pierwszym razem 16 godzin snu w goraczce potem bardzo obfite krwawienie pozniej nawroty raz na 1-3 miesiace to byly male bolace ropniaki czsami z tylko sladowa iloscia krwi. Ostatnio podobny *czyrak* pojawil mi sie miedzy oczami nad nosem... Dodatkowo przypomnialo mi sie o tym ze w ciagu ostatnich miesiecy 3-5 razy doswiadczylem krwawieniu z ukladu pokarmowego przy oddawaniu kalu... Czy moge bez ryzyka wstrzyknac sobie fragmine oraz czy dawka 5k nie jest moze za duza? (waze troche ponad 100kg przy 180 cm a wiec otylosc) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno należy zająć się okresowo ropiejącą torbielą krzyżową. Z tym problemem trzeba udać się do chirurga. Jedynie zabiegowe usunięcie takiej torbieli może zlikwidować problem do końca. Co do przedstawionych krwawień i nadciśnienia (jeśli nie jest bardzo wysokie) nie ma przeciwwskazań do stosowania heparyn drobnocząsteczkowych. Dawka też jest odpowiednia co do wagi ciała i zastosowanego leczenia (to dawka profilaktyczna, nie lecznicza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×