Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból nerek i zmniejszone oddawanie moczu


Gość ola

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam 30 lat wczoraj robiłam podstawowe badania ogólne,trochę zaniepokoił mnie wynik moczu: Barwa- zielony - (dzień przed badaniem piłam melisę to chyba od tego?) Przejrzystość-mętny Ph-6.0 Białko - ślad Glukoza-nie wykryto Bilirubina-nieobecna Urobilinogen-prawidłowy Ciała ketanowe -obecne (+) Azotyny- nieobecne Krew -nieobecna Nabłonki płaskie -pojedyncze w polu widzenia Nabłonki okragłe-nieobecne Sluz-nieobecny Leukocyty- 0-2 Erytrocyty swieże pojedyncze w preparacie składniki mineralne-bardzo liczne moczany bezpostaciowe Co wskazuje ten wynik? Dodam że badania krwi między innymi kreatynina są w normie a od paru dni odczuwam ból nerek....i zauważyłam mniejsze wydalanie moczu,czy to coś poważnego? Dodam że na prawej nerce mam torbiele ogólnie czuję się rozdrażniona i stopniowo robi mi się bardzo zimno,mam też lekkie pieczenie jakby w pęcherzu i w podbrzuszu,ale przy wypróżnizniu się nie czuję żadnego bólu i pieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie wyniki badania ogólnego moczu nie wskazują na to, żeby obecny był jakiś stan zapalny dróg moczowych. Zmętnienie moczu i duża zawartość moczanów może świadczyć o schodzeniu z dróg moczowych drobnych złogów (piasku). O tym też może świadczyć zmniejszone wydzielanie moczu. Radziłbym w tej sprawie udać się na konsultację do urologa. Zapewne okaże się konieczne jeszcze wykonanie USG układu moczowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×