Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Katar po operacji przegrody nosa


Gość Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem 5 m-cy po zabiegu prostowania przegrody i usunięciu polipów. Cały czas mam katar. Nie jest jakiś duży, lecz muszę co kilka - kilkanaście minut wysmarkać nos. Co prawda teraz smarkanie jest że tak powiem skuteczne i bezproblemowe. Czuję, że mogę wysmarkać nos *do dna*, ale po jakimś czasie muszę to powtórzyć i tak w kółko. Sytuacja osiągnęła pewien stan, które się nie pogarsza ale też nie polepsza. Czy ktoś z Was tez miał coś takiego po ww zabiegach? Co robić? Czekać? Nie stosuję żadnych leków, generalnie da się z tym żyć choć to raczej nie jest normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem operację prostowania przegrody nosowej i już w pierwszy dzień po operacji (jeszcze przed wyjęciem tamponady) dostałem kataru. Teraz jestem już prawie miesiąc po, a katar nadal mam i muszę przyznać, że jest on dość uciążliwy. Czasami mam nawet problem, by dobrze wyczyścić nos. W wydzielinie nadal są też ślady krwi. Moje pytanie brzmi: jak długo katar ten może się utrzymać i czy to jest normalne. Lekarze zapewniają, że tak, ale nie wiem, czy to nie jest tylko takie uspakajanie pacjęta. Nigdzie nie natknąłem się na opis takich skutków tej operacji. Jestem trochę zaniepokojony, bo jak do tej pory jest gorzej, niż przed operacją. Dziękuję z góry za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi oceniać czy taki katar może tak długo po zabiegu nie znając wyników samej operacji i stanu obecnego zatok i drożności kanałów nosowych. Skoro tak powiedział laryngolog to zapewne wszystko idzie w dobrym kierunku i katar powoli ustąpi. Czasami rzeczywiście takie stany nieżytowe mogą się utrzymywać tygodniami po takim zabiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jak też mam taki sam przypadek jak (piotr) ja jetem tydzień po zabiegu prostowania przegrody nosowej -zatoki miałem niby ok (zrobiono przeswietlenie) za 3dni ide na wyjęcie płytki więc zapytam się-ale powiem szczeże katar mam większy niż przed tem- jestem ciekawy jak teraz piotrku się czujesz czy nastąpiła poprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 dzień po operacji przegrody, katar nie ustępuje, zaczął się 3 dnia po zabiegu. Jutro idę na wyciągnięcie z nosa silikonowych płytek i zdjęcie szwów, zobaczymy co powie laryngolog, który mnie operował. Taki katar zaraz po operacji to wyjątkowo paskudna, wredna sprawa ... *-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jestem 24h po korekcji przegrody nosowej i mam rowniez straszny katar (tampony ciągle w nosie jutro bedą wyciągane) Otoz ten katar to normalne zjawisko po zabiegu (jest naturalna obrona nosa przed ciałem obcym takim jak te wszystkie tampony płytki szwy itp.) Nie ma sie czym przejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam to samo Ale Zazywam Rutinoscorbin 4x2 tabletki dziennie i zapuszczam wode morska i katar powoli ustepuje i zmiejsza sie ilosc szkrzepow wyplukiwanych z nosa a za 2 dni mam miec usowane plytki. I z tego co widze to chyba normalne po takiej operacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko musi się zagoic. Nie nazwalabym tego katarem tylko wydzielina. Tez tak miałam. Po zdjęciu płytek dopiero zaczelo mi schodzić chyba aż z zatok. Ważne czy oprócz przegrody ma się też przerosniete malzowiny nosowe (czy jakoś tak - w środku nosa), bo one zatyka ujścia zatok. Mi wypalili dodatkowo malzowiny i teraz oddycham dużo lepiej i dobrze wydmuchuje katar. Ale rozchorowalsm się 3 tyg po zabiegu i znowu mam katar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×