Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wzmacnianie mięśni brzucha po operacji przepukliny pachwinowej


Gość Andrej

Rekomendowane odpowiedzi

Jak jest pępek to po prawej stronie jest mięsień brzucha(widoczny jak już ma ktoś kaloryfer na brzuch),przykład http://www.u.waw.pl/images/brzuch.jpg ).Mam 16 lat i dziwię się ,że zaczęło mnie pobolewać(rzadkość,ale jest) I chodzi mi oto jaka może być przyczyna? Wątroba chyba nie? W takim młodym wieku? Już miałem operację na przepuklinę pachwinową,czy trening brzucha po treningu z ciężarami odpowiada i będzie wzmacniał mi przed powstaniem przepukliny? Czy ćwiczenie brzucha 6 razy w tygodniu pomoże ? Otóż nie chodzę na siłownie 6 razy w tygodniu .Tylko 2-3 razy Co ile dni mam zwiększać obciążenie na siłowni? Słyszałem,też o pasach które chronią przed przepukliną,ale chyba nie będę musiał go nosić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I chodzi mi oto jaka może być przyczyna? Wątroba chyba nie? W takim młodym wieku? - bez badania trudno mi cokolwiek określić, co może powodować taki ból, lekarz po badaniu powinien ocenić przyczynę, być może to ból z przeciążania mięśni czy trening brzucha po treningu z ciężarami odpowiada i będzie wzmacniał mi przed powstaniem przepukliny? - wzmacnianie mięśni powłok brzusznych zapobiega powstawaniu przepuklin i ich wznów Czy ćwiczenie brzucha 6 razy w tygodniu pomoże ? - radzę korzystać z siłowni rzadziej 2-3 razy na tydzień, nie należy przeciążać mięśni, bo to może wywoływać ból Co ile dni mam zwiększać obciążenie na siłowni? - raczej co kilka tygodni Słyszałem,też o pasach które chronią przed przepukliną,ale chyba nie będę musiał go nosić ? - nie ma takiej potrzeby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×