Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Naczyniak w trzonie kręgu


Gość Mariusz

Rekomendowane odpowiedzi

O roku mam bóle w kręgosłupie piersiowym i rzadziej w lędźwiowym. Byłem u neurologa (wszystko ok.) który skierował mnie na TK i wyszło min. w odcinku piersiowym obecność guzków Schmorla, obniżone tarcze między kręgowe Th5-9, Th6-7, Th8-9, Th9-10, Na poziomie Th5-6 widoczne 2,2mm uwypuklenie krążka międzykręgowego, w segmencieTh6-7, Th8-9 i Th10-11 obecnie ok 1,8-2 mm uwypuklenie krążka międzykręgowego , na wysokości Th11-12 obecnie 2 mm uwypuklenie krążka międzykręgowego. Skierowano mnie do poradni rehabilitacyjnej gdzie przez 2 tygodnie miałem sollux, masarze i ćwiczenia. W drugim tygodniu po masarzach i próbach wciśnięcia kręgów źle się czułem. Ból nie ustępował a nawet miałem wrażenie że prawa ręka i palce u nóg lekko drętwieją, Dziś odebrałem wynik z RM i gdzie pisze nierówność blaszek granicznych trzonów kręgów Th7 do Th12 i to co mnie najbardziej martwi NACZYNIAK śr, 10 mm w trzonie kręgu Th11. Co to duży naczyniak czy nie groźny? Do lekarz w poradni rehabilitacyjnej idę 21 października czy powinienem iśc z tym wynikiem do neurologa. Jak do tego podejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to duży naczyniak czy nie groźny? - to bardzo drobny naczyniak, nie powinien on stwarzać problemów klinicznych i być powodem jakichkolwiek dolegliwości, taki naczyniak nie wymaga leczenia jedynie obserwacji (czy się nie powiększa, okresowy rezonans magnetyczny) Do lekarz w poradni rehabilitacyjnej idę 21 października czy powinienem iśc z tym wynikiem do neurologa. - w sposób planowy oczywiście jeszcze można ten wynik skonsultować z neurologiem Jak do tego podejść? - tak jak pisałem wyżej, proszę sie takiej zmiany nie obawiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam naczyniaka w kręgu L-5 ( znacznie większego w cm ) Jestem po 2 operacjach ( całkowicie nie da się go usunąc ) Jestem pod obserwacją onkologa - 2 x w roku mam RM.Nie ma regresji. Jestem tylko na srodkach p/ bólowych. Oczywiscie po operacji dostałam rentę ( całkowity zakaz pracy ).W takim stanie jestem juz od 4 lat. Funkcjonuje normalnie chociaz muszę prowadzic oszczędny tryb życia. Nie mam żadnych zabiegów rehabilitacyjnych ( fizykoterapia nie wchodzi w rachubę ) Głowa do góry. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wynik z RM pokazałam najpierw lekarzowi specjaliście (ortopeda-traumatolog ) To on skierował mnie na operację. Nie czekałam długo na zabieg - nie zapłaciłam ani grosza. Operację miałam w Piekarach Sląskich. Proponowałabym najpierw skorzystac z rady specjalisty w tym przypadku ortopedy. Dopiero potem udac się do neurologa. Mnie tez drętwiały palce u nóg - neurolog skierował mnie na badania ( przewodnictwo nerwów ) wszystko było ok ! a te drętwienie jest własnie od kręgosłupa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZy ktoś zpaństwa zna dobrego neurochirurga od naczyniaka w kregosupie .Jestem z wrześni Wielkopolska. prosze o radę.Mam go w nasadzie łuku Th10 odcinek piersiowy.Albo jakiegoś lekarzy którzy tym sie zajmuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli moge Tobie w czyms pomoc-to podam namiary na dr Roberta Narolewskiego .Jest on z-ca ordynatora na Oddz.Neurochirurgii Szpitala Klinicznego na ul.Arkonskiej w Szczecinie.Jade do niego 8-mego z tym samym,co Tobie dolega-czyli naczyniak trzonu Th10.Jestem z Gorzowa.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy odczuwasz jakies bule wtym odcinku piersiowym Th10.Jak długo sie czeka na wizyte do tego dr.Jak bedziesz po wizycie to napisz co pan dr. doradzil.Ja właśnie odczuwam ból tam gdzie ten naczyniak jest.Męcze się z tym bulem 4 miesiac.A ile masz lat .Bo ja mam 36 lat.Zona mnie zapisała na wizyte do dr Zapałowicza krzysztof z łodzi na 11 lipca .Zobaczymy co on powie. Daj znac po wizycie . Ciekawe jest jak to trzeba leczyć .Robie ćwiczenia co dziennie po 15 minut i żadnych efektow nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro bede wiedziala co dalej.Mam 52 lata i chce jeszcze troche skorzystac z zycia.Z tego, co wiem takie naczyniaki zalewaja przeskornie cementem,ale sa rowniez inne ponoc metody.Mecze sie juz z tym 8 m-cy,ZUS juz dwa razy wysylal mnie na tzw.rehabilitacje w ramach prewencji rentowej,alezamiast jest lepiej-to szkoda gadac.W Gorzowie nie ma specjalistow-bynajmniej ja tak uwazam-zaluje tylko,ze tak dlugo zwlekalam z wizyta u p[orzadnego lekarza.Coz-Polak uczy sie na wlasnych bledach.Pozdrawiam serdecznie z Gorzowa.Aaa-bym zapomniala dr Narolewski przyjmuje prywatnie,ale czeka sie do niego ponad 2 m-ce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem w lutym w senatorium w Połczynie Zroj w Borkowie. Po senatorium gorzej sie czuje niż przed.Lepiej nie chorować i nigdzie nie jeżdzic.Mirka jak bedziesz po wizycie u dr to daj znac i co on zaproponowal ci.Ja sie już do niego zarejestrowalem.Jakie leczenie musisz podjąć aby pozbyć sie tego bólu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbujcie się dostac prywatnie.Podam Wam namiary - prywatnie przyjmuje w Przychodni LUX-MED na ul.Odziezowej 12a,tel.914221600.Wizyta kosztuje 100 zl.Bylam wczoraj u niego,czlowiek spoko,na poziomie,nie odsyla bogwie dokad-tak jak traktowali w Gorzowie,a 13-tego w poniedzialek na Oddziale na ul.Arkonskiej bede miala zabieg odbarczenia nerwow tzw.neurolize.Ponoc to jest sposob na tzw.opadajaca stope,tylko,ze ponoc pomaga tylko na pol roku.A Wam chlopacy zycze powodzenia.Probujcie cos robic ze soba,ale tylko w Szczecinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o naczyniaka-to obserwowac.Ale procz naczyniaka mam gorsze swinstwo-opadajaca stopa przy dyskopatii odcinka L-S.W poniedzialek w Szpitalu na Arkonskiej w Szczecinie bede miala zabieg chirurgiczny polegajacy na tzw.odbarczeniu nerwow.Nie wiem na ile to pomoze,bo jak tu czytam-to co poniektorzy sa po 2-3 neurolizach i w koncu konczy sie to operacja.A najdziwniejsze bylo to,ze zapytal sie jak mnie leczyli w Gorzowie,czy proponowali mi taki zabieg.Wstyd mi za gorzowskich lekarzy,bo niestety probuja tylko leczyc na zasadzie:a moze ten lek,a moze innyk,a moj zoladek pewnie przypomina juz krajobraz ksiezycowy.Wlodku-podalam namiary na dr Narolewskiego prywatnie-z czystym sercem radze-jedz do niego,on nie gryzie,a na pewno cos doradzi.Pozdrawiam z Gorzowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz jestem po neurolizie-na razie boli,bo wszystko rozruszal w srodku tzn.zakonczenia nerwow.Ale nie daje gwarancji,ze w koncu nie skoncze operacyjnie.Jesli masz adres meilowy,to podaj,latwiej bedzie sie mozna komunikowac.Pozdrawiam i zycze powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Wlodku!No,nie wiem-ta neuroliza miala cos pomoc na dretwienienogi i opadanie stopy.Jest moze ciut lepiej,ale w dalszym ciagu budze sie w nocy z poczuciem zdretwienia lydki nad kolanem i ponizej.Na wyniki neurolizy musze niestety troche poczekac,bo bylo troche osob do tego zabiegu.A co do naczyniaka-mam go w trzonie kreguTh10.Niektorzy mowia,ze najlepszym zabiegiem dla naczyniaka jest basen,a cwiczenia-hmmm?Ja mialam niestety dwie rehabilitacje z ZUS,szumnie zane sanatorium(na miejscu w Gorzowie) i podejrzewam,ze niektore zabiegi byly blednie stosowane.Ogolnie,z tego co dr Narolewski mi mowil,trzeba toto obserwowac.A i jeszcze jedno-widzisz,ja oprocz naczyniaka,mam dwie przepukliny na L5-S-1.Jak bedziesz po wizycie u dr w Szczecinie to daj mi znac,co Tobie doradzil.Pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlodku!Jak tam po wizycie u dr Narolewskiego?Czy mi cos ten zabieg pomogl?Tak jak pisalam wczesniej - i dr nie daje szans,ze po tym zabiegu cos trwale minie.W dalszym ciagu noga mnie ciagnie,jak za dlugo posiedze(a i nawet jak siedze)mam wrazenie jakby mi sie cos uwypuklalo ze srodka.Nie wiem co to za dziadostwo.Czekam teraz na wyniki,szpital z Arkonskiej wyslal mi je w poniedzialek,a 14 lipca ZUS Gorzowski kieruje mnie na konsultacje do gorzowskiego neurochirurga.Nie wiem-chca podwazyc lekarza z tulem doktora?W kazdym badz razie nie zamierzam sie poddawac,bede walczyc o swoje.Napisz co Tobie powiedzial doktor.Ja w niego wierze.Serdecznie pozdrawiam z Gorzowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem jechać do dr ale pani do mnie zadzwoniła i powiedział że musza mi przestawić na inny termin bo w ten dzien dr nie bedzie.Mam termin na 27 lipiec. Mirka a ty masz rente czy pracujesz.Bo ja po świadzczeniu rehabilitacyjnym dostałem rente na 3 lata tak mi powiedział orzecznik zusu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×