Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Komplikacje po laparoskopowym usunięciu kamienia z pęcherzyka żółciowego


Gość oliwia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moja mama tydzień temu miała usuwane kamienie z woreczka żółciowego metoda laparoskopową. Kamienie były we wczesnym stadium rozwoju, mama od dawna przestrzegała diety (musiała czekac na zabieg przez 3 miesiące). Po operacji brzuch był lekko opuchniety, ale mama czuła się dobrze aż do wczoraj kiedy dostała potwornego ataku bólu w okolicach wątroby. Przyjechało pogotowie, dało antybiotyki i odjechało, jednak atak wkrótce sie powtórzył i mama została zabrana do szpitala. Tam zrobiono usg i pobrano krew. Mama cały czas ma kolejne silne ataki bólu połączone z wysoką gorączką oraz bardzo wysokim cisnieniem. Lekarze podaja srodki przeciwbólowe ale oczywiście nie mówia nic na temat diagnozy i ewentualnego leczenia. Piszę, bo nie wiem czy nie przenieść mamy do innego szpitala. A może takie objawy sa normalne i łatwe do usunięcia? Z góry bardzo dziękuje za wszelkie informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo trudno mi oceniać co konkretnie dzieje się z mamą bez szczegółowych informacji klinicznych (wyników badań obrazowych i laboratoryjnych). Trzeba w tej sprawie porozmawiać bezpośrednio z lekarzami prowadzącymi mamę. Oni muszą udzielić szczegółowych informacji. Skoro nie ma podstaw do leczenia operacyjnego to raczej nic groźnego się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kasiula

Witam,jestem 2 dni po laparskopii woreczka,odczowam niewielki bol w okolicach zoladka i plecow,a tam gdzie mialam dren saczy sie niewielka ilosc plynu,nie wiem czy to ropa czy moze zolc,czy to normalne???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×