Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bóle w prawym podżebrzu a usunięty pęcherzyk żółciowy


Gość Anna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 4 lata temu miałam usunięty pęcherzyk żółciowy (laparoskopia) ze względu na kamicę (częste ataki kolki). Wszystko było dobrze, ale od kilku m-cy ciągle boli mnie w tej okolicy tzn. w prawym podżebrzu, kilka razy były też bóle o charakterze kolki ale w nocy i trwały krócej niż wtedy kiedy miałam kamienie,zdarzały się też wymioty. Dwa razy było robione USG - i nic nie wykazało. W badaniach w maju ASPAT i ALAT sporo podwyższone ok. 140.Obecnie te wskaźniki są w normie ale Fosfotaza zasadowa podwyższona tzn. 119. Ogólne samopoczucie jest złe: osłabienie, zmęczenie. Leczę się też na niedoczynność tarczycy i nerwicę. Ostatnio ze względu na różne dolegliwości typu wzdęcia, gazy, biegunki szczególnie po nabiale są podejrzenia różnych nietolerancji pokarmowych( nietolerancja laktozy, celiakia).Nie wiem już gdzie się udać, od czego te bóle i złe samopoczucie, czy to może być niedrożność dróg żółciowych czy raczej należy wiązać to z jelitami. Proszę o opinię. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej skoro nie ma podwyższonej bilirubiny (objawów żółtaczki), fosfataza alkaliczna i GGTP jest tylko w niewielkim stopniu podwyższona, w badaniu USG nie ma poszerzonych dróg żółciowych to nie wskazuje, że doszło do kamicy dróg żółciowych. Radziłbym w tej sprawie udać się jeszcze na konsultację do gastroenterologa. Rzeczywiście dolegliwości noga mieć podłoże jelitowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×