Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból kolan po wypadku samochodowym


Gość Marek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Ponad 3 miesiące temu miałem wpadek samochodowy w którym doznałem uszkodzeń twarzy.Silnik samochodu uderzył mi w nogi na których miałem krwiaki od samych bioder do kostek.W szpitalu nie chodziłem dwa dni bo miałem straszny ból prawej nogi, po prostu nie moglem na nią stanąć, więc jeździłem na wózku jednak po licznych kroplówkach zacząłem z trudem stawać na nogi.Zgłaszałem ten problem dla lekarza lecz on powiedział że co ty myślałeś ze będziesz biegał od razu po wypadku którym ledwo przeżyłeś.Po wyjściu ze szpitala trafiłem do ortopedy który wysłał mnie na rehabilitacje ponieważ miałem deficyt w kolanie prawym 10stopni i ból jego, a po dłuższym staniu w miejscu obu kalanach.Zrobiłem Usg z którego wynika że prawdopodobnie jest uszkodzenie przyczepu ACL lecz nie jest pewien ponieważ ma niejasny obraz.Po 6-tyg rehabilitacji deficyt się zmniejszył o 5stopni.Jednak gdy chcę wyprostować do końca nogę to boli mnie pod kolanem a w rzepce kuje. Nie mogę kucać bo jak wstaje strasznie mnie boli.Lekarz skierował mnie na artroskopie prawego kolana której nie chcę teraz zbytnio robić bo mam maturę i bym miał zaległości w szkole(i tak mam po rehabilitacji) .Chciałbym zapytać czy można tą artroskopie odłożyć na później? I dlaczego mam straszny ból w kolanach gdy np długo stoję bądź chodzę?A ból jest straszny aż zły się kręcą w oczach?? Co to może być??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytać czy można tą artroskopie odłożyć na później? - raczej tak, czas raczej w tej kwestii nie gra roli chociaż najlepiej byłoby w tej sprawie pogłębić diagnostykę chociażby o wykonanie rezonansu magnetycznego I dlaczego mam straszny ból w kolanach gdy np długo stoję bądź chodzę? A ból jest straszny aż zły się kręcą w oczach?? Co to może być? - to właśnie może świadczyć o uszkodzeniu struktur kolana np. właśnie więzadeł, chrząstek stawowych czy też łąkotek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×