Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ucisk pod prawym żebrem


Gość Zuza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 20 lat, jestem kobietą. Od wczoraj czuję ucisk pod prawym żebrem, jakby w okolicach wątroby, trochę żołądka. Nie boli mnie to, powoduje za to uczucie dyskomfortu, ścisku, jakby odrętwienia. Nie mam pojęcia jaka może być przyczyna. Oprócz tego nie mam żadnych innych objawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba na pewno w tej sprawie udać się bezpośrednio do lekarza, żeby Panią zbadał. Może to tylko neuralgia czyli samoistne podrażnienie nerwów obwodowych lub być może np. kamica pęcherzyka żółciowego. Po badaniu lekarz zaleci dalsze postępowanie być może np. USG jamy brzusznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Ja również odczuwam ból w okolicy żeber, ale zacznę od przyczyny tego bólu.W lipcu podczas karmienia kotków doznałam urazu, a mianowicie nachyliłam się, aby je nakarmić i podnosząc się wbiłam w żebra metalową poręcz której po prostu nie zauważyłam.Było to bardzo bolesne, ale na szczęście nie było żadnej krwi więc pomyślałam, że wszystko będzie dobrze.No i faktycznie tak było przez kilka dni bolały mnie plecy no i zrobił się krwiak w miejscu tego uderzenia, ale po kilku dniach zapomniałam o tym urazie.Jakieś 3-4 tygodnie od tego urazu zaczęłam odczuwać dziwny ból w plecach, ale pomyślałam że to na tle nerwowym, bo czasem tak mi się zdarza. Niestety bóle na tle nerwowym nie trwają dłużej niż 3 dni w moim przypadku i nie są tak dokuczliwe. Po powrocie z wakacji kiedy ból był już bardzo silny, a mianowicie problem nie polegał na tym, że te plecy mnie bolały cały czas, bolały mnie tylko wtedy kiedy wykonywałam jakąś czynność prawą ręką np. otwieranie drzwi w samochodzie lub przewrócenie się z lewego boku na prawy w nocy. Postanowiłam pójść z tym do lekarza.Przypomniało mi się również, że w lipcu doznałam tego urazu i powiedziałam o tym lekarzowi. Zaznaczę jeszcze, że po tym urazie została mi blizna, choć to dziwne, bo przecież nie była to rana otwarta i plecy nie bolą mnie podczas masowania, dotykania czy jakiegokolwiek ucisku w tym miejscu.Lekarz stwierdził, że wszędzie do specjalistów są długie kolejki, a ja za niedługo muszę wyjechać na studia, więc przepisał mi zastrzyki Dicloratio czy coś podobnego i faktycznie na czas ich zażywania ból ustąpił, ale kiedy tylko się skończyły ból powrócił.Lekarz pierwszego kontaktu powiedział mi, że to na pewno stłuczenie i ból kiedyś sam mi przejdzie, ale jak na razie nie przechodzi i martwię się, że coś mi może dolegać.Bardzo proszę o jakieś rady i przepraszam, że tak dużo się rozpisałam. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×