Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Marta

Ropień okołodbytniczy u dziecka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marta
Witam!U mojego 11miesięcznego synka w wieku około 8tyg.stwierdzono ropień okołodbytniczy.Ropień został nacięty i podano antybiotyk dożylnie-Zinacef wyniki posiewu wykazały obecność bakterii-Enterococcus faecalis oraz Escherichia coli.Niestety po kilku tygodniach znowu pojawiła się ropa w miejscu nacięcia-chirurg opiekujący się synkiem twierdzi że nic złego się nie dzieje i że mam sama po wymoczeniu pupy przy kąpieli próbować wyciskać ropę potem smarować Baneocinem.Te *zabiegi* byly skuteczne bo przez około miesiąc nic się nie sączyło miejsce po nacięciu nie było zaczerwienione.Jednak dziś zauważłam że znowu zebrała się ropa-ma kolor jasnożółty lub biały. Dodam że dziecko czuje się dobrze jest wesołym pogodnym chłopcem miejsce nacięcia nie boli-mały nie wygląda na cierpiącego nawet jak wyciskam ropę.Moje pytanie brzmi jak długo goi się taki ropień i jakie są objawy przetoki która może się stworzyć i co powinno niepokoić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Aby tworzenie ropni ustało musi dojść do całkowitego wyleczenia zakażenia w obrębie gruczołu odbytu. Przetoka powstaje na skutek szerzenia się zakażenia w przestrzeni międzyzwieraczowej. Przetoki pojawiają się, gdy dochodzi do powstania kanału z ujściem zewnętrznym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Iwona
Witam u mojego synka 1rok 6m stwierdzono ropień przyodbytniczy do stałam skierowanie do chirurga że trzeba usunąć go chirurgicznie czy to jest konieczne . Z posiewu wyszło Escherichia coli -szczep niepatogenny (wzrost obfity) co to znaczy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość agata
witam mam na imie agata jestem mama1,5rocznego synka w ciagu miesiaca juz 3raz dziecku nawrocil sie ropien po mimo zakecen lekarzy ktore caly czas stosowalismy nasiadowki,masc ihtoliwa i juz opadaja mi rece co mozna zrobic zeby to usunac raz na zawsze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość elka
witam ropien odbytniczy pojawil sie pierwszy raz u naszego 2 tygodniowego synka. w wieku 6 miesiecy mial wykonana operacje fistulotomie (rozciecie przetoki i leczenie sie jej od srodka) niestety operacja byla skuteczna przez niecale po roku, poczym przetoka wrocila. synek teraz ma 2.5 roku i szukam innych opcjii niz operacja - ze wzgledu na niebezpieczenstwo dalszego uszkodzenia zwieracza. czy w polsce mozna dziecku wykonac zabieg klejem tkankowym (fibrin glue)?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.