Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Struma nondosa colloides


Gość weronika .

Rekomendowane odpowiedzi

Gość weronika .

Witam wlasnie odebralam wynik z BACC tarczycy , z powodu guzkow ,,, Rozpoznanie ,Koloid Pojedyncze i w grupach komorki pecherzykowe , pojedyncze makrofagi .Dgn.struma nondosa colloides. Bardzo prosze o ocene czy jest to dobry wnik ,, i czy wymaga dalszej konsutacji ,, poniewaz badanie robilam prywatnie .i nie wiem czy moge byc juz spokojna ,,, bede bardzo wdzieczna ,,, dziekuje ,za odpowiedz ,, weronika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dgn.struma nondosa colloides. - oznacza Wole guzkowe koloidowe To guzki typu zwyrodnieniowego, bez cech nowotworu. Jeśli są niewielkie, nie obejmują dużej części tarczycy wymagają tylko leczenia zachowawczego. Najlepiej jeszcze w tej sprawie skonsultować się z endokrynologiem, który dobierze odpowiednie leki oraz ich dawki. Warto byłoby jeszcze wykonać badania hormonów tarczycy TSH i fT4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość weronika .

Dziekuje bardzo za odpowiedz ,, Mam mala Tarczyce ,mowiono na poczatku ze mam Hashimoto -lekko podwyzszone przeciwciala -ale teraz to juz nie wiem co mam ,,,, guzki mam 3 jeden w prawym placie okolo 1cm ,, 2 guzki w lewym 7mm -8mm okolo / pisze z pamieci / Tylko ze w lewym jeden guzek w ciagu 3 miesiecy urosl tz .. gdy robilam biopsie z lewego plata , to guzek mierzyl 1.38 mm -0.69 mm... Hormony tarczycy mam w normie , . ,wiec lekarz nie wdraza leczenia ,,, Moze mi pan napisze - czy jest mozliwe leczenie tego , ,,zeby nie przybywalo tych guzkow ,? -,martwie sie niedawno byl jeden teraz 3 ,, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×