Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Beata

Nodulus follicularis

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Beata
U SG:PP18 11 38 echogenność niejednorodna,znacznie obniżona.W części przedniobocznej ognisko hiperechogenne 7*4mm. LP14 15 48 echogenność j.w. V całk.=8,8 mam niedoczynnośc tarczycy chorobę Hochimoto ,myslałam że guzy tworzą się przy nadczynności . w kwietniu guz miał wielkośc 5,5mm. ,a w pażdzierniku 7*4mm. moim zdaniem jest mały czekam na wizytę u endo krynologa .Nie wiem czy wynik biopsji jest tak zły że muszę usunąć tarczycę czy mogę zostać pod kontrolą lekarza.Obawiam się,że pojawią się następne a gdy usunę prawy płat mogą pojawić się na lewym.Biorę eutyrox 75 na przemian 100 .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Guzki mogą powstawać również przy niedoczynności. Wszystkie wyniki powinien zobaczyć endokrynolog.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość alina
nodulus follicularis o wielkości 37mmx18mm. Czy jedynym wyjściem z sytuacji jest zabieg operacyjny? Co może się zdarzyć z takim guzkiem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość tarczyca
moj lekarz jest zdania, ze gdy guzek przekracza 3,5 cm, to nie ma znaczenia, czy on jest zlosliwy, czy lagodny - trzeba go usunac.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.