Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wzmożone ukrwienie zmian w obu płatach tarczycy


Gość Natalia

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, o tym że choruję na Hashi dowiedziałam się w styczniu po długim lataniu po lekarzach i szukaniu co mi jest bo czułam się strasznie... obecnie biorę 100 euthyrox, czuję się tak nie za bardzo, ciągle zmęczona, bolą mięśnie, ciężko mi wstac z łóżka rano po prostu masakra mimo długiego snu... poza tym strasznie swędzi mnie skóra ale to tak że aż boli i mimo, że byłam u dermatologa przepisał mi specjalne balsamy to one nic nie pomagają. Ale do sedna, dziś miałam robione usg (ostanie prawie rok temu i wykazywało tylko prawdopodobne zapalenie tarczycy) a oto opis dzisiejszego: Tarczyca w całości zmieniona guzowato. Prawy płat dł. ok. 5cm, w całości wypełniony zmianą o niejednorodnej echogeniczności, w górnym biegunie wym. 1,5x1,28cm* w dolnym biegunie zmiana zachodzi na tchawicę wym. 3,08cmx1,47cm, w rzucie cieśni 0,5cm szer. Lewy płat podobnie wypełniony przez zmiane o niejednorodnej echogeniczności o wym. 1,24cm x 1,63cm x 3,4cm. Wzmożone ukrwienie zmian w obu płatach. Cieśń: widoczne 3zmiany o niejednorodnej echogeniczności: na granicy pł. pr. 0,5cm x 0,4cm, w części środkowej 0,4cm i hipoechogeniczna 0,3cm, na granicy z pł. lewym 0,7cm x 0,5cm. Powiększonych okolicznych węzłów nie uwidoczniono.( mimo że palcami wyczuwam na szyi 3 kulki po 2 stronach ale to bardziej tak jakby ku tyłowi szyi) I tu właśnie mam wielką prośbę, żeby mi Pan wytłumaczył o co chodzi w tym opisie i czy jest tam coś złego? bo niestety doktorka która wykonywała usg wypytywała się o wszystko tak jakby była zdziwiona czy wystraszona ale nic mi nie powiedziała tylko, że mam z tym iśc do lekarza, a wizytę mam dopiero za miesiąc. Więc będę bardzo wdzięczna jeżeli mi coś na ten temat Pan powie Z góry dziękujęsmile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis USG świadczy o licznych zmianach guzowatych w miąższu tarczycy. Zmiany są duże i praktycznie zajmują cały miąższ tarczycy. Takie zmiany niestety mogą wymagać leczenia operacyjnego. W przypadku wola Hashimoto jest zwiększone prawdopodobieństwo wystąpienia raka tarczycy. Trzeba oczywiście z wynikiem USG skonsultować się z endokrynologiem. To on podejmie decyzję w sprawie dalszego postępowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×