Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przetoka i ropień okołoodbytniczy


Gość Mirek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. mam kilka pytań, mianowicie 3 lata temu miałem robiony zabieg na ropień okol odbytniczy, chodziłem z tym dość długo aż w końcu tak się nasilił ze aż sam pęk na wizycie automatycznie dostałem skierowanie do szpitala, poszedłem no i lekarz (chirurg oczywiście) powiedział ze to zrobi od reki na izbie przyjęć, żadnych badan żadnych próbek nic nie było pobierane tylko wycięte (dodam ze w chamskim zachowaniu tego lekarza było wszystko wykonywane), założony został sączek na drugi dzień kazał mi przyjść i mi go po prostu wyciągną itd, mina jakiś czas i właśnie zaczęło mi się z tego wycięcia coś sączyć, była to krew z ropa i tak cały czas, podejrzewam ze jest to przetoka, bylem u lekarza itd powiedział ze to trzeba wycinać bo jest to twarde czyli zgrubienie( po tym co miałem wycinane, czyli moje myślenie brzmi błąd lekarza który to wycina, saczek trzymany tylko 12 godzin z tego co czytam to zbyt mało no i żadnych badan śmiech na sali po prostu), od 2 dni zrobił mi się w innym miejscu znowu ropień który boli jak .... ciężko jest chodzić siedzieć( dodam ze tamten ropień był na lewym pośladku praktycznie miedzy pośladkami teraz mam przetok oraz niżej niż ta przetokę ropnia a dokładniej na samym końcu pośladków na tzw szwie i tez jest z lewej strony, czy to jest spowodowane ta przetoka? czy jeśli pójdę na zabieg to zoperują mi przetokę oraz ten ropień? czy raczej najpierw jedno później drugie? dodam ze przy 1 zabiegu nie miałem nawet znieczulenia miejscowego tylko pośladek był spryskany zamrażaczem gdzie tylko nie czułem skalpela, następne moje pytanie czy będę mogli mnie zoperować na znieczuleniu ogólnym? czy tylko na miejscowym ? czy to nie ode mnie zależy jakie znieczulenie, bo chciałbym na ogólnym i żeby było zrobione jedno i drugie. czy długo będzie mi się to goić? dodam ze dziś bylem u chirurga nie dość ze czekałem 3 h no to mi powiedział żebym przyszedł w poniedziałek z udokumentowaniem tego co było kiedyś wycinane gdzie ja tego nie mam mam tylko kartę pobytu na izbie.... normalnie aż człowieka skręca gdy się spotyka z takimi ludźmi itd..../ przepraszam za tak obfita i długa treść i proszę o jakaś odpowiedz. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to jest spowodowane ta przetoka? - myślę, że i przetoką jak i być może nawrotem samego ropnia lub powstaniem nowego, trudno mi określić bez bezpośredniego badania, z resztą trudno takie coś w ogóle ocenić czy jeśli pójdę na zabieg to zoperują mi przetokę oraz ten ropień? - z uwagi na sam ropień w ostrym stanie zapalnym raczej tylko zaopatrzą ropień, a przetokę będzie można dopiero ewentualnie usunąć w trybie planowym (zakażenie miejsca po usuniętej przetoce) czy będę mogli mnie zoperować na znieczuleniu ogólnym? czy tylko na miejscowym ? - najczęściej takie zabiegi wykonuje się w znieczuleniu ogólnym czy to nie ode mnie zależy jakie znieczulenie, bo chciałbym na ogólnym i żeby było zrobione jedno i drugie? - co do znieczulenia może Pan sam zadecydować, o sposobie leczenia operacyjnego decyduje chirurg (może Pan w ogóle na nie nie wyrazić zgody) czy długo będzie mi się to goić? - takie stany goją się czasami bardzo długo, tygodniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec byłem w sobotę ponieważ już nie moglem wytrzymać z tym ropniem(gorączka, dreszcze, poty ból nie do zniesienia), został nakłuty, dziś idę do kontroli a właśnie na temat przetoki mówili o cięciu czy trybie planowym i powiedzieli ze bez potrzeby jest kłaść na szpital czyli chodziło o to ze np idę dziś rano i po prostu dziś m i to wszystko robią, mówili tez o jakimś prześwietleniu tej przetoki, nie wiem zobaczę co mi jeszcze dziś powiedzą ale z tego co czytam to na przetokę będę musiał jeszcze trochę poczekać. a przez to wszystko czuje wielki dyskomfort niestety, nie wiem czym to jest w ogolę spowodowane te ropnie itd , o higienę dbam naprawdę starannie itd, i zawsze takie pytanie się nasuwa dlaczego to mi się akurat stało, rozumiem ze gdybym nie dbał o higienę itd, odżywiam się tez raczej zdrowo przy wzroście 170cm ważę 67kg, aj już nie wiem co o tym myśleć denerwuje mnie to i cała ta sytuacja. dziękuję za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawi mnie tylko dalszy postęp od strony lekarza bo dziś bylem ale nie było już miejsc, tzn w sensie jakie zastosuje leczenie itd, bo z przetoka poszedłem tylko dlatego ze od jakiegoś czasu wychodzi mi z tego jakaś biała maź czasami tez krew ale to znikome ilości a chodzi głownie o dyskomfort no i bielizna jest zawsze w tym dlatego z tym poszedłem do lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc odebrałem dziś wyniki badania bakteriologicznego, Wynik badania: UJEMNY, Wyhodowano: LASECZKI SAPROFITYCZNE GRAM+,,,, Liczność kolonii WZROST UMIARKOWANY!!!!!!!!!! takie moje pytanie teraz czy jest to wynik dobry czy zły? pytam ponieważ wizytę u lekarza mam dopiero we wtorek a przy wydawaniu nikt mi nic nie powiedział czy są jakieś powody do obaw itd czy nie, wiec jeśli ktoś się na tym zna lub wie o co chodzi proszę o jakaś odpowiedz. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie odnośnie przetoki, miałem zabieg tydzień temu w sobotę, zostało to wszystko usunięte, mianowicie jakiś włókniak , pęcherzyk ropnia i tłuszczak czy coś takiego , chce zapytać czy długo będę czul ból ponieważ bardzo mnie to boli mało tego dziś opatrunek miałem cały we krwi tzn przemókł oraz jakaś wydzielina nie wiem co to, czy to tak ma być ze prawie po tygodniu rana jeszcze krwawi, bardzo niemiły zapach ogólnie tego był, czy to jest normalne? czy to po prostu oczyszcza się samoczynnie jeszcze rana? we wtorek mam mieć ściągnięte szwy, ale tak jak mowie ból jest dość duży gdzie sadziłem ze po tygodniu powinien być łagodniejszy nie mam założonego żadnego saczka czy drenu ponieważ lekarz powiedział ze tam nie ma ropy, czy to ze dziś miałem znowu wyciek z rany itd i to obfity może być spowodowane tym ze np leżałem w wannie dość długo wczoraj wieczorem tzn w wodzie, czy to przeszkadza w gojeniu się rany? mi się wydaje ze nie powinno tym bardziej ze już prawie mina tydzień od zabiegu, czy w wodzie rana może się np rozchodzić itd tzn czy właśnie mogą być takie przyczyny jak napisałem ? proszę o szybka odpowiedz ponieważ bardzo mnie to niepokoi. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezdzilem na rowerze i po pewnym czasie poczulem ze na lewym posladku nie moge siedziec. utworzylo sie znamie i po pewnym czasie utworzyly sie strupki. po 3 latach zrobiono operacje wycieto zrogowacenie skorne nie rakowe zrobila sie mala dziura i cos sie tam saczy. operacja byla 3 xii 2010 roku. dzis mamy 19 xii 2010r. jak dlugo bedzie sie goic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×