Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bóle w okolicach splotu słonecznego, krzyża, na końcu serca, kłucie w boku


Gość Paweł

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem 21 letnim mężczyzną, dosyć szczupłym (183 przy wadzę 67kg), prowadzę dosyć szybkie tępo życia. Jestem studentem i jednocześnie pracuje jako kelner (wysiłek fizyczny, związany z kręgosłupem). Pół roku temu przestałem uprawiać konkretne sporty (trzeba dodać, że byłem bardzo aktywny fizycznie- siatkówka, kolarstwo, pływanie, biegi). Moim problemem, który przejawia się u mnie są różnie umiejscowione bóle. Zaczęło się od dziwnego kłucia w prawym boku na wysokości nerek. Po rzuceniu palenia (paliłem około 3 lat- ok. 3 papierosy dziennie) bóle pojawiły się w okolicy lewego obojczyka, serca, barku i szyi (mam dziwne wrażenie, jakby mnie coś tam szarpało- myślałem, że jest to spowodowane zębem 8, który mi rośnie). Popędziłem z tym do kardiologa, podejrzewając, że może być to związane ze schorzeniami serca. Po EKG i badaniach krwi, lekarz stwierdził, że wszystko z sercem jest w porządku. Za przyczynę bóli uznał neuralgię klatki piersiowej. Uspokoiło mnie to, zająłem się pracą wakacyjną i zapomniałem o wszystkim. Dziś jestem za granicą na wymianie. O ile nie boli mnie bark, ramię i obojczyk, atakuje mnie splot słoneczny, po posiłku dodam. Jest to kłucie po lewej stronie i wzmaga się gdy dotykam to miejsce. Nie będąc laikiem dodam, że czytałem artykuły dotyczące choroby refluksowej, ale nie chce samemu stawiać sobie diagnozy. Pozostaje jeszcze jedna kwestia. Po przybyciu tutaj zacząłem więcej pić i wróciłem do palenia. W tym też upatruje przyczyny bóli w jamie brzusznej, różnie rozmieszczonych. Jestem ubezpieczony kartą Euro 26. Moje pytanie brzmi- czy mam zgłosić do lekarza, samemu walczyć z tym- przy pomocy jakich leków, czy niezwłocznie wracać do Polski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi określić bez badania bezpośredniego i badań dodatkowych co może być przyczyną tychże dolegliwości. Rzeczywiście dolegliwości mogą być związane z patologią w zakresie przełyku, żołądka jak i dwunastnicy, ale także i w zakresie odcinak piersiowego kręgosłupa. Należałoby zastanowić się nad wykonaniem gastroskopii, USG jamy brzusznej jak też i RTG odcinak piersiowego kręgosłupa. Jeśli dolegliwości są znacznie nasilone trzeba już teraz włączyć odpowiednie leczenie (leki dostępne są na receptę) jak i diagnostykę. Jeśli może Pan być zaopatrzony zagranicą to można tam się leczyć i diagnozować. Jeśli nie trzeba wrócić do Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×