Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Piekący ból w okolicy blizny po operacji przepukliny pachwinowej


Gość Robert

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Rok temu miałem przeprowadzaną operację na przepuklinę pachwinową skośną po stronie prawej. Po praktycznie 1,5 roku po operacji dokuczają mi dolegliwości w postaci pieczącego bólu właśnie w okolicach blizny i kanału pachwinowego podczas erekcji. Początkowo stawiano u mnie na żylaki powrózka nasiennego, urolog i chirurg stwierdzili że nie nastąpiły zmiany na powrózku nasiennym i usg potwierdza brak obecności żylaków. Ponadto urolog rozważył możliwość uciśniętego nerwu i skierował mnie do chirurga który wykonywał zabieg, przepisano mi diclac który wywołał skutki uboczne nie przynosząc poprawy. Warto dodać iż w pierwszych fazach leczenia brałem diosminum oraz phlebodie. Chciałbym zauważyć także, że miejsce operacji jest bardzo czułe i podczas *przesunięcia skóry* występuje ból, który promieniuje także do ud. Dodam także, że ból podczas erekcji występował także w pierwszych miesiącach od operacji, natomiast bardzo rzadko - teraz występuje za każdym razem. Istotną informacją może być też fakt że zaczęło się to od czasu gdy podczas erekcji dostałem takiego mocnego bólu iż nie mogłem chodzić - od tamtej pory dolegliwości nie chcą ustać. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie doszło do jakiegoś uciśnięcia nerwu w czasie plastyki przepukliny lub wytworzenia się nerwiaka na przeciętym nerwie. Do rozważenia w takim przypadku wykonanie blokady z leku znieczulającego oraz silnego sterydu. O takim postępowaniu musi zadecydować chirurg. Nawet w ostateczności powinno się rozważyć ponowną interwencję chirurgiczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to właśnie nerwiak czyli odcinkowy nadmierny, rozrost tkanki nerwowej być może konieczne będzie zweryfikowanie chirurgiczne miejsca plastyki przepukliny (nacięcie w miejscu blizny i przejrzeniem tkanek miękkich) z wycięciem znalezionego nerwiaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje ponownie za te bardzo cenne informacje. Chciałbym jeszcze zapytać czy wycięcie nerwiaka może nieść ze sobą skutki uboczne i jakiemu badaniu mam się poddać aby postawić odpowiednią diagnozę. Póki co chirurg który mnie operował jest na urlopie więc muszę trochę poczekać. Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miałem zabieg chirurgiczny na przepuklinę w tym roku w sierpniu.Bylem na zwolnieniu lekarskim 2,5 miesiąca pózniej wróciłem do pracy miesiąc było dobrze nie odczuwałem żadnego bólu i nie dawno pojawił się ból ze tak powiem palący i tak szczerze to nie wiem co sądzić o tym. Sprawdzałem na szwie czy coś się zmieniło ale nie dostrzegam żadnych zmian.Rana po zabiegu goiła się dobrze.Moja praca nie należy do lekkich, ale w czasie jej wykonywania nic mnie nie bolało.Mogę powiedzieć tylko ze szew jest trochę twardy. Bym poprosił o jakąś podpowiedz bo nie wiem co to może być. Z góry dziękuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×