Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzek w ciele jamistym prącia


Gość Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Ok. dwóch-trzech tygodni temu wyczułem pod skórą prącia niewielkie zgrubienie/guzek, znajdujące się po stronie grzbietowej prącia, trochę na prawo od granicy pomiędzy ciałami jamistymi i w ok. 1/4 odległości od podstawy prącia. Guzek jest związany z prawym ciałem jamistym, jest w istocie jakby wypukłością na jego powierzchi. Jest raczej twardy, przy czym twardnieje nieco bardziej i powiększa się podczas wzwodu - wtedy ma dość wyraźnie podłużny kształt (wymiary ok. 4-5mm x 2mm), który jest położony poprzecznie (nieco skośnie, w okolicy *skrzyżowania* dwóch dużych żył) względem długości członka. W trakcie wzwodu, po naciągnięciu skóry w tym miejscu można dostrzec zgrubienie pod skórą, w stanie spoczynku guzek jest zupełnie niewidoczny, a jedynie delikatnie wyczuwalny jako niewielkie stwardnienie w ciele jamistym. Guzek znajduje się w miejscu, które zwykle naciskam kciukiem lewej ręki podczas pozbywania się resztek nasienia po wytrysku - być może ma to jakiś związek z jego genezą. Dodam jeszcze, że mam 29 lat i (co jak mi się wydaje może być w tym wypadku istotne) mam widoczne żylaki, szególnie na łydkach. Prosiłbym o wskazówki, co do możliwego charakteru opisanej zmiany i ewentualnie dalszego postępowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem wspomnieć, że guzek jest bezbolesny oraz że czasami, podczas silnego wzwodu (a także jakiś czas po nim), przy pomocy delikatnej stymulacji, jakby lepiej *wpasowuje się* w strukturę ciała jamistego, przez co staje się ledwo wyczuwalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki guzek może być raczej jakimś tłuszczakiem lub być może włókniakiem. Na pewno trzeba w tej sprawie skonsultować się z urologiem. Być może zmianę trzeba będzie zabiegowo usunąć i poddać badaniu histopatologicznemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem, a na dodatek mam od pewnego czasu tzw * Wzwód Miękki *, nie wiem co robić ponieważ mam już swoją partnerkę ale nie mogę jej zadowolić z powodu braku wzwodu zdatnego do sexu, na dodatek gdy odbywam stosunek z moją partnerką ( tylko wtedy gdy mój wzwód jest ledwo zdatny do sexu ) to mój pennis mieknnieje podczas penetracji a to chyba nie jest normalne *(. Co to może być i do jakiego lekarza się udać ? . Dziś byłem u chirurga który jednak nic nie wykrył bo nie miał czego, ponieważ gulka jest ledwo wyczuwalna w stanie spoczynku. I czy ktoś wie czy * gulka/wypuklenie * może mieć coś związanego z brakiem wzwodu ? DODAM ŻE MAM 15 lat i nie mogę udać, się jeszcze do urologa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×