Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Silny ból pomiędzy odbytem a moszną


Gość Michał

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry Zwracam się z ogromną prośbą o odpowiedz na moje pytanie dotyczące niezidentyfikowanego bólu występującego pomiędzy moszną, a odbytem. Ten ból odczuwam od ponad roku. Początkowo czułem ostry ból podczas kaszlu, teraz czuję go gdy skoczę z jakiejś wysokości, natomiast przy kaszlu odczuwam go teraz słabiej. Jest to bardzo silny ból który ustaje po około 4/5 sekundach. Chciałbym dodać, że od ponad trzech lat ćwiczę sporty siłowe. Czy ten ból jest z tym powiązany. Początkowo myślałem że jest to przepuklina, ale lokalizacja bólu jest inna niż przy przepuklinie. Mam 20 lat i oprócz sportów siłowych zajmuję się grą w piłkę nożną. Proszę o jak najszybszą odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ból ten na pewno nie jest związany z przepukliną, gdyż przepukliny w takiej lokalizacji nie występują. Trudno mi określić co jest przyczyną tego bólu bez bezpośredniego badania. Być może ból rzeczywiście ma związek z nadmierną aktywnością fizyczną, z przeciążeniem mięśni. Trzeba najlepiej w tej sprawie udać się na konsultację bezpośrednio do chirurga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam dość dziwny problem. Od dłuższego czasu występuje u mnie dziwny ból między moszną a odbytem. Występuje w tym miejscu taki około 5 centymetrowy fald skóry, który po dotknięciu strasznie boli. Podczas oddawania kału nie odczuwam bólu, natomiast gdy wycieram się papierem zaczynam czuć ból oraz za każdym razem zauważam krew na papierze toaletowym. Mam 20 lat, jestem czynny w sportach. Zauważyłem jakby przebarwienie w okolicy odbytu. Po porównaniu odbytu z innym na zdjęciach mogę stwierdzić że nie nastąpiły żadne zmiany. Tylko te przebarwienie mnie martwi, po próbie uciśnięcia odczuwam lekki ból. Ale i tak najbardziej sprawia mi bólu ten fałd skóry. Proszę o pomoc. Pozdrawiam Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawdopodobnie wykrzepiały żylak odbytu. Taki stan wymaga pilnego leczenia farmakologicznego. Najlepiej w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z chirurgiem. On po badaniu zadecyduje o dalszym sposobie postępowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×