Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wędrujący ból brzucha i krew w kale


Gość Alina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Panie Doktorze - moja corka ma 19 lat -( nie jest w ciazy) ma bolesnosc brzucha raz w nadbrzuszu, raz w podbrzuszu, a teraz w srodbrzuszu.Dolegliwosci nasilaja sie z kazdym dniem i prawie codziennie bierze srodki przeciwbolowe. Poza tym ma krew w kale juz od roku (nie mowila nam wczesniej, zebysmy sie nie martwili...) Zrobiono jej badania krwi - miala rowniez tydzien temu robiona kolonoskopie. Pobrano wycinki z jelita - wyniki sa dobre. Praktycznie wszystkie wyniki sa dobre i nie ma nic niepokojacego, ale caly czas bol jest i krew w kale tez. Z dnia na dzien boli ja coraz bardziej brzuch. Nie wiemy co robic, jakie jeszcze badania wykonac, bo skoro sa objawy to i jest jakas tego przyczyna. Moze endoskopie? Musze nadmienic to, iz mieszkamy w Niemczech i nasz lekarz rodzinny pojechal teraz na 3 tygodnie urlopu. Powiedzial, ze jak przyjedzie, to bedziemy szukac dalej przyczyny, ale czy jest sens czekac tak dlugo, skoro bole sie nasilaja? Prosze o porade Panie Doktorze. Serdecznie pozdrawiam Alina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panie Doktorze Bardzo dziekuje za porade. Nie wiem, czy kolonoskopie wykonano poprawnie.Przepraszam, ale zapomnialam napisac, ze badanie USG jamy brzusznej tezmiala i nic nie wykazalo - przynajmniej tak powiedzial lekarz. Co prawda w Niemczech jest dziwny system - nie pokazuje sie wynikow pacjentowi - lekarze przesylaja wyniki komputerowo miedzy soba. Prawde mowiac jest to dla nas niezrozumiale - czasami czujemy sie traktowani *przedmiotowo* . Nie mozemy skonfrontowac wynikow z innym lekarzem, gdyz wszystkie nasze dane ma nasz rodzinny lekarz w swoim komputerze i tak naprawde *musimy* wierzyc mu na *slowo*, ze zna sie na swojej pracy. Chcialabym jeszcze raz zapytac, czy mozna dluzej czekac? Te prawie 3 tygodnie do przyjazdu lekarza z urlopu. Tutaj jest tak, ze o wszystkim decyduje wlasnie on. Corka czuje bol, ale do szpitala nie chce jechac. Nie wiem, czy jak pojdziemy do innego lekarza - ten wypisze nam skierowanie na TC jamy brzusznej, ale chyba nie mamy innego wyjscia - jak tylko to sprawdzic - prawda, Panie Doktorze? Jeszcze raz dziekuje za odpowiedz i sugestie. Pozwole sobie jeszcze napisac do Pana Doktora - jesli bede miala jakies watpliwosci. Z gory bardzo dziekuje - Alina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radziłbym w chwili obecnej wykonać jeszcze gastroskopię, aby ocenić górnych odcinek przewodu pokarmowego. Skoro nadal córka krwawi z przewodu pokarmowego oraz ma bóle brzucha nie ma co czekać na lekarza rodzinnego. Jeśli dolegliwości są nasilone radziłbym jednak poddać się diagnostyce w szpitalu. Tam są większe możliwości i szybsze terminy badań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobimy Panie Doktorze. Jutro wybieramy sie do lekarza. Ja tez sadze, ze nie obejdzie sie bez hospitalizacji. Corka bardzo sie steresuje, gdyz nie chce pojsc do szpitala - na pewno nie bedzie latwo ja przekonac - (bardzo zalezy jej na szkole i boi sie opuscic chocby dzien nauki), ale chyba jednak nie ma innego wyjscia, jak tylko poddac sie diagnostyce w szpitalu. Mam nadzieje, ze w koncu tam znajda przyczyne tych dolegliwosci i zrobia kompleksowe badania. Bardzo dziekuje Panie Doktorze za zainteresowanie i porade. Mysle, ze do uslyszenia - Alina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×