Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nawracająca zakrzepica kończyn dolnych


Gość Bożena

Rekomendowane odpowiedzi

Od dawna mam problemy z żylakami kończyn dolnych. 11 lat temu przeszłam operację obu nóg, jednak żylaki powróciły. Problem zaczął się, kiedy pojawiła się zakrzepica prawej nogi. Pierwszy raz zachorowałam w październiku 2009, potem pól roku później, a następnie kolejne dwa miesiące później. Lekarz ogólny skierował mnie do chirurga naczyniowego. Troszkę trzeba było poczekać na wizytę. Chirurg naczyniowy skierował mnie na badania USG Doppler. Teraz czekam na kolejną wizytę u chirurga naczyniowego. Wyniki USG są bardzo brzydkie, lekarz , który mnie badał powiedział, ze sytuacja jest skomplikowana i trzeba operować. Tak więc czekam na swoją kolejkę u chirurga naczyniowego i cierpię. Bardzo bolą mnie nogi, zwłaszcza prawa. Najgorzej jest kiedy troszkę siedzę i muszę wstać. Zaczęłam utykać. Dość uciążliwe bóle, kłucia i świąd pojawiają się pod koniec dnia i też w nocy. Na prawej nodze w miejscach gdzie była zakrzepica pojawiły się nowe żylaki . Czasem wyskakują pryszcze, które długo się goją. Skóra ma inny odcień. Czasem nawet ukłucie komara długo się goi. Pracuję fizycznie, ból zdecydowanie utrudnia mi pracę. Co się dzieje? Czy operacja poprawi komfort mojego życia? Czy będę mogła normalnie powrócić do pracy? Proszę o poradę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się dzieje? - nie odpowiem na to pytanie dokładnie nie znając opisu badania dopplerowskiego, taki opis Pani obecnych dolegliwości może świadczyć Czy operacja poprawi komfort mojego życia? - skoro zaproponował ją chirurg naczyniowy to zapewne tylko leczenie operacyjne może przynieść poprawę i prawidłowy efekt terapeutyczny Czy będę mogła normalnie powrócić do pracy? - z reguły po takich zabiegach powraca się całkowicie do czynnego życia prywatnego jak i zawodowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×