Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Anna

BAC guza tarczycy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anna
Córka jest po BAC, miała dwa wkłucia. Niepokoi mnie bolesność, która powstała zaraz po badaniu i do tej pory nie ustała. Minęła już trzecia doba, a ona skarży się na ból i trudność (przeszkodę) podczas przełykania pokarmów i napoi. Ból występuje także podczas ruchów szyją do góry i na boki oraz w czasie ziewania. Gardło ma czyste, temperatury nie ma. Tzw. przeszkodę w gardle (ale bez bólu) odczuwała jakiś czas temu, ale od dłuższego czasu nie miała żadnych dolegliwości do momentu wykonania BAC. Czy coś trzeba z tym robić lub do kogo się zwrócić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stappler
Myślę, że to tylko podrażnienie przez wkłucia igły gruczołu tarczowego i dobrze unerwionych jej okolic. Powoli te objawy powinny samoistnie ustępować. Jeśli nie dojdzie do tego w przeciągu kilku dni należy skonsultować się z endokrynologiem, gdyż mogło dojść do stanu zapalnego tarczycy w wyniku manipulacji w jej miąższu. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Olla
Tez tak mialam po badaniu i nie przeszlo. Wrecz przeciwnie moj stan sie pogorszyl i dzis a minelo juz rok od badania boli mnie bardziej i promieniuje do uszu , spuchla mi tez szyja z lewej strony na dole . Nie wiem co to oznacza za dwa dni ide do laryngologa bo inni lekarze u ktorych bylam wlacznie z onkologiem nie wiedza co to oznacza . Zycze zdrowka .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.