Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Dusia

Rak wątroby po raku płuca

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dusia
Dowiedziałam się dzisiaj, że mój dziadek ma przerzuty na wątrobę i jest w bardzo złym stanie. Dziadek 5 lat temu miał usunięte płuco, bo miał raka płuc, teraz ma przerzuty na wątrobę. Lekarze mówią, że nie wiadomo ile życia mu zostało może dzień, miesiąc. Jestem załamana, naprawdę nie ma już dla niego żadnego ratunku? Jakaś operacja? Mam liczyć na cud?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stappler
Niestety przy przerzutach do wątroby z zajęciem większej części jej miąższu nie ma niestety szans statystycznie na długie przeżycie. Nic Pani w tym przypadku nie poradzi tym bardziej, że wiek też ma tu istotne znaczenie. Nie ma możliwości operacji. Czasami wykonuje się przeszczep wątroby, ale nie w takim wieku i nie w przypadku przerzutów tylko w raku pierwotnym wątroby. Należy dziadka godnie poprowadzić przez ten trudny okres ostatnich dni życia. Najlepiej, aby dziadkiem zajęło się hospicjum, które pomoże w złagodzeniu wszystkich dolegliwości wynikających z choroby nowotworowej. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość IWONA
moj ojciec mial operacje usuniecie plata plucnego nowotwor zlosliwy i jest teraz caly w obrzeku lekarze rozkladaja rece

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Patrycja
Moj tata byl dawca krwi 20 lat temu zakazili go zoltaczkom typu B. Szesc lat temu dostal zapalenie pluc I mil wode w plucach, wyleczyli go . Teraz 4 tygodnie temu sie dowiedzielismy ze ma raka watroby z przezutami na wezly chlonne ,tata od miesiaca schodl 10 kg, ma dopiero 43 lata ,ma miec operacje ale lekarze sie obawiaja bo to jest gdzies przy aorcie a watroba jest zajeta. Czy przezyje ? Co bedzie dalej ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.