Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Grudki na penisie i jądrach


Gość Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Czytałem na temat różnych chorób, lecz jakoś pod żadną mi to nie pasuje. Grudki występują już od ponad roku.. początkowo były tylko na jądrach , później po dłuższym czasie zaczęły iść do góry. Teraz są na członku i wydaje mi się że jest ich coraz więcej z czasem i idą ku górze. Zaznaczę że jeśli chodzi o higienę, myję się codziennie. Na początku myślałem że są to mieszki włosowe (po goleniu) ale teraz są w takim miejscu gdzie włosy już raczej nie występują, kilka mało widocznych grudek jest jakieś 1-2 cm od napletka. Raczej nie odczuwam ochoty drapania tego czy coś w tym stylu. Zdjęcie trochę słabej jakości http://img689.imageshack.us/img689/6316/20100907246.jpg ale widać zmiany. Są w kolorze skóry, lekko białawe, gładkie. Co to może być i jak do tego podejść? W mojej okolicy nie ma raczej dobrego urologa (tak się chyba nazywa ten specjalista) a i krępuje mnie trochę to dlatego też liczę na jakąś pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie zmiany jak Pan opisuje są typowe i dość charakterystyczne dla narządów płciowych i są to zaczopowane gruczoły łojowe tzw. prosaki. Są to zmiany nieszkodliwe dające tylko defekt kosmetyczny. Najlepiej w tej sprawie skonsultować się z dermatologiem. Można pozbyć się takich zmian np. za pomocą lasera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×