Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Kiedy stan przepukliny pachwinowej jest poważny?


Gość Tomasz

Rekomendowane odpowiedzi

Lekarz chirurg po zbadaniu stwierdził u mnie przepuklinę pachwinową po lewej stronie, dopełniłem formalności i oczekuje *w kolejce* na zabieg w przychodni spechalistycznej która posiada kontrakt z NFZ, ma to potrwać kilka miesięcy.Przychodnia nie ma izby przyjęć w nagłych przypadkach.Należy wtedy zgłosić się do szpitala. Chciałem zapytać, co przez to rozumieć? Praktycznie codziennie, o różnych porach dnia pojawia się w pachwinie uwypuklenie, czasami większe lub mniejsze, czuję ciepło w tym miejscu a niekiedy obrzęk i coś w stylu braku wrażliwości skóry w tym miejscu, żartobliwie mogę powiedzieć (jak w filmie) że mam *obcego* w sobie. Czy takie objawy są poważne? Lekarz mi tego nie wytłumaczył. Czy nie *przechodzę* objawów i stan się nie pogorszy. Czasami czuje coś w stylu *naddzierania się* w pachwinie. Wykonuję pracę podczas której często wysiłek fizyczny wiąże się z przesuwaniem ciężaru wyciągniętymi do góry rękoma. Czasami w pachwinie i podbrzuszu odczuwam ból który po kilkunastu minutach przechodzi. Czy muszę się zgłosić do szpitala czy czekać na swoje miejsce w kolejce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zgłosić się do szpitala, gdy ból pojawi się nagle, będzie bardzo silny, nie będzie ustępował, guz w pachwinie nie będzie znikał, będzie silnie bolesny, zaczerwieniony, pojawi się gorączka, wzdęty brzuch, nie będzie można oddać stolca, pojawią się wymioty. To najgroźniejsze objawy świadczące o uwięźnięciu przepukliny z objawami niedrożności jelit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×