Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Śluz podbarwiony krwią w stolcu


Gość Kamila

Rekomendowane odpowiedzi

Od około 12 lat mam problemy z jelitami.Początkowo były to zaparcia i silne kolki jelit. Lekarze stwierdzili zespół jelita drażliwego. Obecnie mam 22 lata. Zaparcia mam już bardzo rzadko ( raz na kilka miesięcy mam luźniejszy stolec). Jednak na stolcu zauważyłam śluz jakby pomarańczowy, albo czerwony sama nie mogę określić jego koloru. Nie są to duże pasma raczej takie małe kawałki. Byłam na kolonoskopii, ale zrobiona została do zgięcia śledzionowego . W badanym zakresie błona śluzowa jelita grubego gładka lśniąca o prawidłowym rysunku naczyniowym. Skąd więc ten dziwny śluz? Czy powinnam powtórzyć badanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedostateczne oczyszczenie jelita. Wymiotowałam strasznie po fortransie, a innego środka nie pozwolili mi pić. Poza tym badanie miało być w znieczuleniu ogólnym , a zostało przeprowadzone na żywo, bez żadnych znieczuleń. Co w takim wypadku powinnam zrobić i jakiej choroby mogą to być objawy? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno należałoby celem pogłębienia diagnostyki wykonać kolonoskopie pełną. Do rozważenia alternatywny sposób badania czyli kolonoskopia wirtualna czyli za pomocą TK. Leczeniem i diagnostyką musi zająć się gastroenterolog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak ta kolonoskopia nie wystarczy. Tego właśnie się obawiałam. Do lekarza na pewno się wybiorę tylko załatwić muszę skierowanie. Nie jestem pewna, ale wydaje mi się, że ten śluz o kolorze krwi mam zazwyczaj jak zjem coś ostrego ( np pizzę lub pikantne chipsy), dolegliwości te utrzymują się około tygodnia po czym same ustępują. Czy to możliwe, żeby od takich potraw coś takiego się działo? Strasznie się tym martwię i boję, że to coś poważnego, jeśli ktoś orientuje się jaka to może być choroba bardzo bym była wdzięczna za odp. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Dzisiaj byłam u lekarza rodzinnego po skierowanie do gastroenterologa i pokazałam mu przy okazji wynik z niepełnej kolonoskopii. Powiedział, że nie ma potrzeby ponawiać kolonoskopi, ponieważ najważniejsze miejsca zostały zbadane i przyczyna najprawdopodobniej tkwi w odbycie . Podejrzewa szczelinę odbytu albo hemoroidy. Czy nikt tutaj na prawdę nie może mi nic na ten temat napisać? Bardzo Was proszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałam jednak skierowanie na kolonoskopię 3 marca. Pani doktor powiedziała, że to nic poważnego, ale lepiej sprawdzić. Pytałam jeszcze lekarzy na pogotowiu ( akurat miałam taką okazję ) i też powiedzieli, że objawy są za delikatne na poważną chorobę. Mimo tego bardzo się martwię. Nikt nie ma pojęcia co to może być za choroba. Czy mam obawiać się raka jelita?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Marta za pocieszenie ( uspokoiłaś mnie przed kolonoskopią). Jestem już po. Badanie zostało przeprowadzone przez całe jelito grube do jelita krętego. Nic nie znaleziono wszystko ok. I co ja mam teraz myśleć? Skąd mam ten czasami czerwony śluz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W styczniu 2011 miałam wykonaną pełną kolonoskopię i nic nie wykazała. Nie zwracałam już na to uwagi, a ostatnio przypadkiem zauważyłam, że w dalszym ciągu mam ten czerwony śluz na stolcu. Czy ktoś może mi pomóc co to może być? Z żołądka i jelit cienkich krew byłaby ciemna tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×