Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Kwalifikacja krwiaka mózgu do operacji


Gość doroya

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mam pytanie jaka srednicę powinien miec krwiak mózgu aby zakwalifikował sie do operacji, ??? Moja kolezanka z a miesiąc mam miec operacje krwiaka muzgu, bardzo sie tym przejmuje , moze mi Pan powiedziec na czym taka operacja polega i czy jest Bardzo niebezpieczna?czy ta kolezanka w tydzien po operacji, jezeli oczywiscie powiedzie sie operacja bedzie mogła pracowac fizycznie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wszystko zależy od tego jaki to krwiak mózgu czy nadtwardówkowy, czy podtwardówkowy, czy śródmózgowy. W przypadku krwiaków śródmózgowych interwencji chirurgicznej wymagają krwiaki, których średnica przekracza 5 cm w przestrzeni nadnamiotowej oraz 3 cm w przestrzeni podnamiotowej. patrz: http://www.neurologiczne.pl/stluczenie_mozgu_i_pourazowy_krwiak_srodmozgowy.htm O krwiakach pod- i nadtwardówkowych można poczytać na stronie: http://www.viamedica.pl/gazety/gazetaT/darmowy_pdf.phtml?indeks=3&indeks_art=38 Leczenie operacyjne polega najczęściej na wywierceniu otworu w czaszce i obarczenia krwiaka. Każda operacja na mózgu jest niebezpieczna. Na pewno nie będzie mogła pacjenta tydzień po operacji pracować. Trzeba liczyć się nawet ze zwolnieniem z pracy (tym bardziej fizycznej) na okres miesiąca lub kilku miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość przypadkowy pourazowy

Dzien Dobry Prosze napisac co znaczy,ze krwiak kwalifikuje sie do operacji gdy ma 5cm nadnamiotowo i 3cm podnamiotowo Moj krwiak cos sie nie wchlania a rozmiary po ost.rezonansie wynosily 75mm x23mm Neurochirurg powiedzial,ze nie wymagam operacji czy klamal ze wzgledu na ryzyko operacji? Krwiak srodmozgowy niby nie uciska innych struktur ale czy w takim rozmiarze nie kwalifikuje sie do operacji? Wesolych Swiat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×