Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wodonercze wrodzone


Gość Wojtek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od 3 tyg mam tępe bóle czasem słabsze czasem mocniejsze w okolicy podbrzusza jadra i nerek. Zrobiłem usg i bylem u urologa na pierwszym USG wykryto wodonercze zwezenie moczowodu powiekszona miedniczka 50x54mm potem po tygodniu robiłem znowu USG i wyszło to samo tyle że miednicz zmniejszyła sie do 49mm (AP) Urolog mówił że to wrodzona wada nerki i że mam to od urodzenia ( mam 21lat) dał mi leki ketonal przez 3 dni i macmiror 2opak. stosuję to juz 2 dzień i jak narazie jest ogromna poprawa praktycznie czuje sie jak zdrowy. Urolog twierdzi że jedyne wyjscie to operacja (wyciecie zweżenia) ale może jeszcze poczekać i moze miedniczka wróci do swoich wymiarów? to że to tak póżno się odezwało (21lat) to pewnie przez jakis stan zapalny lub bakterie lub kamyczki ktore mam w tej nerce ale sa małe urolog twierdzi ze ponizej 2mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można spróbować jeszcze poczekać i zrobić kontrolne USG. Jeśli wodonercze całkowicie ustąpi na jakiś czas można zastanowić się nad przesunięciem zabiegu. Jednak skoro jest to wada powodująca zwężenie układu moczowego wcześniej czy później trzeba będzie ten stan zoperować bo może dojść do ostrego wodonercza nawet z roponerczem (zakażenie układu moczowego na skutek zastoju moczu). Lepiej operować w fazie bezobjawowej niż w fazie ostrej patologii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze raz ja co rdzicie robic w takim stanie jak teraz? mam pic jakies zioła dużo nawadniać? moze jakbym pozbył sie tych drobnych złogów z tej nerki z wodonerczem to byłoby ok?? bo urolog twierdzi ze moja nerka z tym zwezeniem moczowodu pracowała do tej pory (21lat) normalnie tylko przez te złogi (twioerdzi ze ok 2mm chyba 3szt.) i to własnie nasiliło te objawy co radzicie robi da rade tych kamyków sie pozbyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×