Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Torbiel włosowa w okolicy krzyża


Gość Anna 26

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Piszę, ponieważ mój mąż (24 lata) niestety od 4 lat męczy sie z torbielą włosową w okolicy krzyża. Przeszedł już 4 operacje i teraz czeka go 5. Za każdym razem miało być po wszystkim, ale przetoka powracała. Nie pomogły wizyty prywatne- wcale nie tanie. Nie mamy oboje już siły do tego - za przeproszeniem- dziadostwa. Cały czas zmiana opatrunków i zero normalnego życia... Moje pytanie: gdzie możemy znaleźć specjalistę w tym kierunku, który raz na zawsze pomoże nam się z tym uporać, Jesteśmy z województwa świętokrzyskiego, lekarz niekoniecznie musi być z tych okolic. Proszę o odpowiedź i pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leczenie torbieli krzyżowej jest często bardzo skomplikowane i należy się liczyć z powikłaniami i problemami z tym związanymi. Nie wiem w jaki sposób dokładnie był leczony mąż, aby w jakiś sposób radzić w tym kierunku. Najlepszym sposobem leczenia jest wycięcie torbieli bez zamykania rany, aby goiła się powoli przez ziarninowanie. Torbiel musi być wycięta dokładnie wraz z przetokami i rana powinna być leczona na otwarto. Praktycznie nie ma chirurgów specjalizujących się tylko w leczeniu torbieli krzyżowej. Trzeba trafić na chirurga z doświadczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie pierwsze operacje były zakończone zaszyciem rany, a dwie następne goiły się przez ziarninowanie. Dodatkowo stosowane były opatrunki węglowe. Mam nadzieje, że uda nam się znaleźć fachowca. Dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×