Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ropa w zarośniętym rowku żołędziowym penisa


Gość Jarosław

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem, gdyż mój rowek od penisa jest zarośnięty skórą, a w środku znajduje się ropa, przynajmniej tak się domyślam.Próbowałem odciągnąć tą skórę, ale nie mogę gdyż towarzyszy temu mocny ból, dlatego chcę się dowiedzieć, czy mam się zgłosić do specjalisty, czy wypróbować inną metodę? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Twojego opisu nie wynika jasno, jak wygląda dokładnie te zrośnięcie, przypuszczam jednak, że może chodzić albo o stulejkę, albo o zbyt krótkie wędzidełko. Obie sprawy dla osób w Twoim wieku, da się załatwić tylko pod okiem specjalisty. Jeśli chodzi o stulejkę to zabieg polega na usunięciu skóry otaczającej napletek, tzw. obrzezanie - jest to zabieg wykonywany standardowo. Nadmienię jeszcze, że zabieg ten poleca się ze względów higienicznych. Zbyt krótkie wędzidełko zaś może rozerwać się podczas stosunku, co może być bolesne - wtedy konieczna jest wizyta u specjalisty, który w odpowiedni sposób zszyje wędzidełko, lub je całkowicie usunie. Lepiej więc już zawczasu udać się do specjalisty i zrobić ze wszystkim porządek. Ropa, o której wspominasz może być wynikiem infekcji lub/i braku higieny w tym miejscu, o która jest trudno przy stulejce. Zalecam przemywać tamto miejsce woda i naparem z rumianku - stan zapalny powinien ustąpić w ciągu kilku dni. Jeśli tak się nie stanie zgłoś to swojemu lekarzowi rodzinnemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×