Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rzepka z cechami wyraźnego przemieszczenia bocznego


Gość ela

Rekomendowane odpowiedzi

Witam niepokoją mnie takie zdania w wyniku RM kolana: rzepka z cechami wyraźnego przemieszczenia bocznego.Powierzchnia stawowa rzepki typu II.Zmiany chondromalacyjne chrząstki rzepki w okolicy jej przyśrodkowego brzegu.Pozostała część chrząstki na powierzchni rzepowej i udowej bez zmian.Znacznie zwiększona ilość płynu w stawie.Cechy przerostu błony maziowej widoczne w zachyłku nadrzepkowym.Łąkotka przyśrodkowa nie przemieszczona.W rogu tylnym tej łąkotki liczne zmiany o charakterze degeneracyjnym dochodzące do powierzchni piszczelowej łąkotki i powodującej jej dyskretne rozwarstwienie w tej okolicy.Drobne śródłąkotkowe zmiany degeneracyjne.Lekarz powiedział że to nic takiego.Nie mam pewności już raz mnie tak lekarz zapewniał i wylądowałam w ostatniej chwili z drugim kolanem była osteotomia.Dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie zmiany patologiczne są dość silnie nasilone i jeśli są połączone z silnymi dolegliwościami mogą wymagać leczenia operacyjnego (myślę, że udałoby się artroskopowo). Oczywiście o dalszym postępowaniu musi ostatecznie zadecydować ortopeda. Jeśli nie ma Pan zaufania do swojego lekarza to proszę skonsultować się bezpośrednio z innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję bardzo za odpowiedź.Widocznie mój lekarz nie chce już mnie leczyć na jedno kolano mam już 3 artroskopię i na koniec osteotomie,między czasie zepsuło się drugie kolano miałam już artroskopię i dalej się pogłębia moje zwyrodnienie teraz lekarz mówi że nic takiego się nie dzieje zlecił rechabilitację,kolano puchnie i boli zbiera się woda którą lekarz ściąga.Muszę zmienić lekarza ,który chciał by się zająć a wiem z doświadczenia że jest ciężko,może znacie jakiegoś ortopedę w Warszawie boję się przejść do innego lekarza w tym samy szpitalu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×